„Mój Gdów” poleca w weekend spektakl oraz udział w akcji sprzątania Raby

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. Wójt Gminy Gdów zaprasza na spektakl pt. „Zemsta”- pierwsze wydarzenie z cyklu zaplanowanych z okazji obchodów 750 – lecia Lokacji Gdowa. W tym dniu także Przyjaciele Raby, już po raz 17-ty, zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania rzeki Raby.

Wójt Gminy Gdów oraz Stowarzyszenie Teatr pod Zamkiem w Dobczycach serdecznie zapraszają na spektakl pod tytułem „Zemsta” Aleksandra Fredry, który odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. o godz. 15:30 w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. Chętni mogli odebrać bezpłatne wejściówki w Centrum Kultury w Gdowie. Przedstawienie otworzy cykl wydarzeń, jakie zaplanowano w tym roku w ramach obchodów 750 – lecia Lokacji Gdowa. Razem z Redakcją na wydarzenie zapraszają także aktorzy, którzy wystąpią przed gdowską publicznością – Piotr Skóra (odtwórca roli Cześnika) na filmie, który można zobaczyć TUTAJ oraz pozostali aktorzy – TUTAJ.  Więcej na temat planowanego spektaklu pisaliśmy na łamach „Mojego Gdowa” TUTAJ.

W tym dniu można także włączyć się w akcję sprzątania Raby, która tradycyjnie już rozpocznie się o godzinie 10:00 jednocześnie przy starym moście nad Rabą w Dobczycach oraz pod nowym mostem w Gdowie, skąd rozpocznie się sprzątanie poszczególnych odcinków rzeki. Zebrane odpady można pozostawić w workach pod nowym mostem w Dobczycach na prawym brzegu od strony strefy przemysłowej oraz w Gdowie – przy starym moście, na lewym brzegu przy koszach na śmieci obok promenady. Osoby, które nie mogą brać udziału w akcji mogą posprzątać fragment rzeki już w sobotę i zostawić worki we wspomnianych miejscach. Po akcji Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na wspólne ognisko, które zaplanowano pod mostem w Gdowie. Więcej można przeczytać TUTAJ.

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Aby zachęcić do udziału w nich naszych Czytelników, prosimy Organizatorów planowanych wydarzeń o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres redakcja@mojgdow.pl .

 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie, Przyjaciele Raby.

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie, Przyjaciele Raby.

 

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content