„Mój Gdów” poleca w weekend kiermasz ciast oraz obchody 3 Maja

Zbliża się weekend. Długi weekend. 

W niedzielę 1 maja 2022 r. Sołtys Fałkowic wraz z KGW Fałkowice organizują KIERMASZ CIAST od godz. 8:00 w Fundacji MK 12.31 w Gdowie, znajdującej się naprzeciw kościoła w Gdowie. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację i leczenie MARIUSZA MARCINIAKA z Fałkowic, a chętni do pomocy i pieczenia ciast proszeni są o kontakt pod numer tel. 513-731-720.

2 Maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ten wyjątkowy dzień oraz samą flagę może uczcić każdy z nas wywieszając na naszych domach, instytucjach, zakładach pracy oraz miejscach pamięci narodowej Biało – Czerwoną. Jednocześnie zachęcamy Was do podzielenia się komentarzach (na naszym funpage`u na Facebooku) zdjęciami Waszych flag. Napiszcie proszę, z której miejscowości w gminie Gdów pochodzi zdjęcie. 

3 maja 2022 roku świętować będziemy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Wójt Gminy Gdów zaprasza wszystkich do udziału w oficjalnych uroczystościach, które rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11:00 w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej, a następnie ich dalsza część odbędzie się przy Pomniku Pamięci na Rynku w Gdowie. 

Program obchodów:

Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej
•    Godz. 11:00 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Delegacji, Pocztów sztandarowych i Harcerzy
Pomnik Pamięci na Rynku w Gdowie
•    Godz. 12:00 przemarsz z kościoła pod Pomnik Pamięci z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów
•    Rozpoczęcia uroczystości
        – Hymn Państwowy
•    Wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Gdów
•    Złożenie kwiatów przez Delegacje
•    Wiązanka Pieśni Legionowych w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów
•    Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie
•    Zakończenie uroczystości.

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Oczywiście mamy świadomość, że nie o wszystkich wydarzeniach wiemy, dlatego, aby ułatwić nam to zadanie, prosimy o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres mailowy redakcja@mojgdow.pl .

Tymczasem zapraszamy na najbliższe wydarzenia!

 

Foto: „Mój Gdów”.

Źródło: „Mój Gdów”, Gmina Gdów, Sołtys Fałkowic oraz KGW Fałkowice. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content