Mój Gdów poleca w weekend

Dni Wiatowic, odpust parafialny w Niegowici, rozstrzygnięcie konkursu na bukiet zielny ziemi gdowskiej oraz warsztaty z wicia wianków – to wydarzenia, które szczególnie polecamy w najbliższy weekend. 

 W tym roku po raz trzeci odbędą się Dni Wiatowic. W sobotę, 13 sierpnia w programie zaplanowano: pokaz tańca nowoczesnego, występ kapeli ludowej, konkurs dla Małych i Dużych, zabawę taneczna. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BACIARY, Natomiast w niedzielę, 14 sierpnia odbędzie się występ Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych działających przy Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach oraz występ grupy „Młode Talenty” z Bochni. Zaplanowano również zabawy i konkursy. Na zakończenie zagra grupa MAGIK BAND. Będą też: stanowiska gastronomiczne, animacje, wesołe miasteczko. Na wydarzenie zapraszają: Sołtys Wsi Wiatowice wraz z Radą Sołecką oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wiatowicach.

W niedziele 14 sierpnia br. o godzinie 15:00 odbędą się warsztaty wicia wianków z ziół, na które zaprasza Lawendowe Zacisze z Fałkowic. Warsztaty trwać będą 3 godziny a ich koszt (z poczęstunkiem) wynosi 80zł. Liczba miejsc jest ograniczona, a rezerwacja miejsca po wniesieniu opłaty na dane: Kowal Sabina 81 85910007 0071 0001 1804 0003. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 506 101 889.

Razem stworzymy coś niepowtarzalnego, wyjątkowego. W Lawendowym Zaciszu dowiesz się również jak zrobić prostą a jednocześnie efektowną dekorację stołu. Pokażę Ci jak wykorzystać gałąź z lasu czy gliniany dzban do stworzenia niecodziennej dekoracji a wszystko w duchu DIY i zero waste, z użyciem materiałów naturalnych i surowców wtórnych. Zaskocz siebie, uwolnij swoją kreatywność. Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty

– zachęcają Organizatorzy. 

W poniedziałek w parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici będzie odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 11.00 a kazania odpustowe wygłosi Ks. prof. dr hab. Piotr Majer.

Zapraszamy poczty sztandarowe straży pożarnych, KGW, asysty do feretronów, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, kto może  niech  przyjdzie  w  stroju  regionalnym.  Bardzo prosimy,  aby  porządku  przy wjeździe do Niegowici i wokoło kościoła pilnowali jak co roku strażacy. Po Mszach Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.

– informuje i zachęca do udziału ksiądz Proboszcz Janusz Łomzik.

Już po raz trzeci z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny organizowany jest konkurs na „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej”. Zgłoszone wcześniej bukiety zobaczymy w poniedziałek 15 sierpnia przy sanktuarium w parafii Narodzenia NMP w Gdowie, gdzie będą przyjmowane w godz. 8:30 – 9:30. Po ich ocenie w godzinach  9:30 – 10:30 nastąpi ich poświęcenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Konkurs organizowany jest przez Centrum Kultury w Gdowie i Parafię NNMP w Gdowie i adresowany jest do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów – „Tradycyjny bukiet zielny” oraz do Rodzin z Dziećmi zamieszkałych na terenie Gminy Gdów – „Bukiet Rodzinny”. Aby zgłosić bukiet do konkursu należy wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres konkursy@ck.gdow.pl do dnia 12.08.2022 r. do godz. 12:00 lub dostarczyć do siedziby Centrum Kultury w Gdowie. 

W imieniu organizatorów zapraszamy na wszystkie te wydarzenia.

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Oczywiście mamy świadomość, że nie o wszystkich wydarzeniach wiemy, dlatego, aby ułatwić nam to zadanie, prosimy o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres mailowy redakcja@mojgdow.pl .

Tymczasem zapraszamy na najbliższe wydarzenia!

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content