MÓJ GDÓW POLECA W WEEKEND 6 WYDARZEŃ. Turniej piłki nożnej… sędziów i kolędowanie.

Sędziowie w roli zawodników rozgrywający noworoczny turniej piłki nożnej na gdowskiej hali sportowej oraz kolędowanie w Gdowie, Winiarach, Książnicach, Czyżowie i Zręczycach – nadchodzący weekend przyniesie ze sobą wiele propozycji spędzenia wolnego czasu z rodziną i znajomymi w gminie Gdów.

Sobota 14 stycznia 2023 r. rozpocznie się od Noworocznego Turnieju Sędziów Piłki Nożnej Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej. Na co dzień sędziujący w Bochni, Brzesku, Gorlicach, Krakowie, Limanowej, Myślenicach, Nowym Sączu i w Wieliczce sędziowie rozpoczną rywalizację od godziny 9:00, a miejscem rozgrywek będzie Gminna Hala Sportowa w Gdowie. Współorganizatorem wydarzenia organizowanego przez Wielicki Podokręg Piłki Nożnej są Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. 

Po południu z kolei Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe oraz wspólne kolędowanie, które odbędzie się 14 stycznia br. o godz. 16:00 w auli Szkoły Podstawowej w Gdowie.

Wspólnie bądźmy świadkami narodzin Jezusa i chwalmy go wspólnym kolędowaniem!

– zachęcają.

Także o godzinie 16-tej mieszkańców Winiar i okolicznych miejscowości Ochotnicza Straż Pożarna w Winiarach zachęca do wspólnego kolędowania w remizie.

***

Podobnie niedziela 15 stycznia 2023 r. przyniesie ze sobą propozycje wspólnych spotkań świątecznych z kolędą w tle. O godzinie 15-tej kolędy zabrzmią równocześnie zarówno na sali widowiskowej w Książnicach jak i w świetlicy w Czyżowie. 

W programie przewidujemy zaprezentujemy tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki, a także świąteczne piosenki. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania ze śpiewnikiem, a po kolędzie zapraszamy na świąteczny poczęstunek 

– zachęcają panie z KGW Czyżów, które jest organizatorem wydarzenia. 

Kooperacja wiejskich organizacji zaprasza małych i dużych książnican i wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie. Obejrzymy również Jasełka oraz świąteczny pokaz tańca w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Muzyczne wsparcie zapewni nam Dziewczęca Służba Maryjna parafii Łężkowice.  Tyle atrakcji się szykuje, że spotkanie zacznie się o 15-tej. Prosimy o udostępnianie. Dajcie znać sąsiadom i krewnym, którzy Facebooka nie mają

–informują książnicanie, a szczególnie Sołtys oraz Rada Sołecka KsiążnicKoło Gospodyń Wiejskich w Książnicach oraz Stowarzyszenie Książnice nad Rabą. 

O godzinie 16-tej natomiast Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach zapraszają wszystkich mieszkańców na Jasełka do szkolnej sali gimnastycznej.

Program artystyczny przygotowują uczniowie z klas 4 -8. Serdecznie zapraszamy!

– informuje społeczność szkolna. 

***

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Oczywiście mamy świadomość, że nie o wszystkich wydarzeniach wiemy, dlatego, aby ułatwić nam to zadanie, prosimy o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres mailowy redakcja@mojgdow.pl .

Tymczasem w imieniu wszystkich Organizatorów wydarzeń zachęcamy do udziału, życząc miłego spędzenia czasu w gdowskiej hali sportowej oraz podczas wspólnego kolędowania!

 

           

Źródło: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, OSP Winiary, Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowie, sołectwo Książnice, Szkoła Podstawowa w Gdowie, Szkoła Podstawowa w Zręczycach. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content