MÓJ GDÓW POLECA w weekend.

W cyklu „Mój Gdów poleca w weekend” prezentujemy najbliższe wydarzenia w gminie Gdów. W czwartek uliczkami Gdowa, Niegowici i Jaroszówki ruszą procesje Bożego Ciała. W tym dniu dzień dziecka będą świętować w Winiarach mieszkańcy Winiar, Huciska i Kunic. W sobotę na pikniki rodzinne zapraszają sołectwa Fałkowice, Książnice, Wiatowice, Pierzchów. W niedzielę zapraszają Zagórzany. O organizacje festynów zadbały sołectwa, organizacje i stowarzyszenia w nich działające, przy wsparciu ze strony gminy Gdów. Ten dzień będzie szczególnie „odlotowy” w Kuter Porcie. Oprócz lotów balonem będą też Fit Maratony oraz darmowy Dzień Dziecka na sportowo oraz z literaturą i ekologią. Zapraszamy!

 

. Zachęcamy lokalne społeczności do udziału w wydarzeniach a wszystkim organizatorom życzymy dobrej pogody.

 

W czwartek uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Gdowie uroczystość rozpocznie się obok budynku Szkoły Muzycznej na ulicy Myślenickiej 2 (dawny budynek szkoły podstawowej).

O godz. 9:30 Msza święta na parkingu przy budynku Przedszkola i Szkoły Muzycznej w Gdowie, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji, szczególnie Orkiestrę Dętą, Druhny i Druhów z OSP z terenu naszej parafii, Panie i Panów do feretronów, baldachimu i niesienia światła. Zapraszamy dzieci I komunijne w strojach, chłopców do dzwonków oraz dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i oktawy. Próby dla dzieci do sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1840. Ponieważ kwiatków potrzeba wiele prosimy również tych, którzy mogą o przyniesienie kwiatków dla dziewczynek w czwartek na Mszę świętą. Szczególna prośba do młodzieży, która przyjęła sakrament Bierzmowania o niesienie nagłośnienia w czasie procesji. Próba dla młodzieży w środę o godz. 1900. Udekorujmy nasze domy, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 1740 , a w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1100
– informuje gdowska parafia.
 
W parafii Niegowić Uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta o godzinie 9:00 w kościele. Procesja przejdzie uliczkami Niegowici. 

W Jaroszówce Eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00. Druga Msza św. o godz. 11.00. Po południu nie będzie Mszy św.

KGW Winiary, Kunice, Hucisko i OSP Winiary, Kunice zapraszają do wspólnej zabawy i świętowania Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej w Winiarach w czwartek 8 czerwca od godziny 15-tej. Sobotnie wydarzenia rozpoczną Książnice Piknikiem nad Rabą o godzinie 12-tej na boisku sportowym. Fałkowice zapraszają na godzinę 15-tą pod remizę. O tej samej porze przy swojej remizie świętować będą także mieszkańcy Pierzchowa. W Wiatowicach rozpoczną o godzinie 16-tej na boisku sportowym. W niedziele z kolei Dzień Dziecka świętować będą w Zagórzanach na boisku sportowym przy szkole od godziny 14-tej. Organizatorzy zadbali, by szczególnie na dzieci czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji. 

Za sprawą lotów balonem niedziela będzie wyjątkowo „odlotowa” w Kuter Porcie, gdzie na dzieci i dorosłych czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wydarzenia zostały zgrupowane w trzy główne bloki: loty balonami (wstęp wolny, loty płatne), Fit Maraton (wstęp biletowany – 20,00 zł/osoba) i darmowy Dzień Dziecka na sportowo oraz z literaturą i ekologią. 

Zaplanuj czas i przyjedź na Plażę Kuter Port 11 czerwca. Będzie odlotowo❗️
– zachęca Kuter Port. 
 
W godzinach popołudniowych, około 14:00/16:00 rozpocznie się blok związany z Dniem Dziecka. Na kilku stanowiskach dostępne będą atrakcje przewidziane szczególnie dla dzieci, w tym m.in. animacje, zabawy, dmuchańce, bańki mydlane, figurki balonowe. Dzień Dziecka na sportowo – część organizowana przez H2O Bochnia – W tej sekcji znajdą się m.in. tor przeszkód z elementami ratownictwa, strefa pierwszej pomocy, animacje sportowe, rywalizacja indywidualna i drużynowa, ścianka zdjęciowa z atrybutami pływania i ratownictwa, konkursy, gry i zabawy z nagrodami w postaci darmowych lekcji grupowych. 👉Dzień Dziecka z literaturą i ekologią – część organizowana przez Volvo Car PGD Kraków: W specjalnie przygotowanym kąciku przewidziano czytanie książek dla dzieci przez ich autorki, które będą angażować uczestników w zabawy związane z ich książkami. W planie są również konkursy z nagrodami. W strefie kulturalno-ekologicznej zostaną przeprowadzone warsztaty pszczelarskie z udziałem pszczelarki, edukatorki. Dzieci będą mogły zbudować własne świece z węzy, posmakować różnych rodzajów miodów, poznać produkty pszczele oraz dowiedzieć się, jak żyć zgodnie z naturą
 
 
Zapraszamy!
Źródło: Organizatorzy wydarzeń. 
 
 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content