Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nieznanowic najlepsza w gminie Gdów

Za nami Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły „młodzieżówki” OSP z gminy Gdów, z których najlepszą okazała się MDP z Nieznanowic. 

Młodzi druhowie w zawodach mieli do pokonania min. tor z płotkiem, tunelem, kładką, musieli także wykazać się znajomością węzłów, przyrządów i armatur strażackich.  Nie mogło zabraknąć umiejętności rozwinięcia linii gaśniczej, sprawnej obsługi hydronetki oraz celności w obsłudze węża z wodą, która jest niezwykle przydatna przy gaszeniu pożarów. Z tymi zadaniami najlepiej poradziła sobie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Nieznanowice, zajmując I miejsce. Drugie wywalczyła MDP OSP Bilczyce , trzecie MDP OSP Pierzchów . Tuż za podium ulokowała się MDP OSP Szczytniki. Puchary, dyplomy oraz nagrody w formie voucherów wręczył gospodarz gminy – Wójt Zbigniew Wojas. Podczas zawodów organizowanych na Zarabiu w Gdowie, zaprezentowały się także najmłodsze dzieci z OSP Pierzchów, które w miarę swoich sił, także chętnie pokonały trasę bojówki, dostarczając przy tym licznie zebranym kibicom wiele radości. Zawody odbyły się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r. w Gdowie, a do rywalizacji zaprosił Zarząd Gminny Związku OSP RP w Gdowie.

Gratulujemy wszystkim młodzieżowym drużynom pożarniczym bardzo dobrego przygotowania się do turnieju, a szczególnie zwycięskiej MDP OSP Nieznanowice!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: „Mój Gdów”. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content