Młodzież szkolna wie jak postępować na drogach

29 kwietnia 2016 roku Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadzili kolejną edycję eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Już po raz kolejny eliminacje odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie. W konkursie wzięli udział uczniowie 22 szkół podstawowych oraz 8 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego tj 112 uczniów.
Rywalizacja podzielona była na trzy konkurencje: test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadzał ratownik medyczny, wykładowca akademicki mł. asp. Robert Kmiecik – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

W eliminacjach pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Gdowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum ze Staniątek, trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum w Sławkowicach.
Indywidualnie najlepszy był – uczeń Gimnazjum w Gdowie Dawid Suchta. Drugi na podium stanął uczeń Gimnazjum z Gdowa Damian Klęsk. Trzecie miejsce zajął Dominik Siuda z Gimnazjum w Staniątkach.
Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Wiktor Kozdrój – uczeń Szkoły Podstawowej w Podgrabiu. Drugie miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach Emilia Giza. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się uczennica Szkoły Podstawowej z Niepołomic Kinga Kaim.
W kategorii zespołowej najlepsza była Szkoła Podstawowa z Marszowic, następnie Szkoła Podstawowa z Winiar. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Biskupic. Wymienione drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięscy odebrali cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez Starostę Wielickiego Jacka Juszkiewicza, Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioł oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Najlepsi dostali rowery górskie, tablety, smartfony, słuchawki, książki o tematyce sportowej.

Nagrody wręczali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, członek Zarządu Powiatu Wielickiego pan Roman Wcisło, oraz Zastępca Dyrektora Gimnazjum w Gdowie Dorota Kasprzyk. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwali policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

[Not a valid template]

źródło: http://wieliczka.policja.gov.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content