Młodzi Artyści zaśpiewali w Gdowie dla Andrzeja Zielińskiego

W dniu wczorajszym w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbył się Jubileuszowy Koncert X Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego.

Tegoroczny Festiwal był trochę inny niż dotychczasowe, bowiem został podzielony na dwie części: przesłuchania- które odbyły się on-line, a uczestników oceniał sam Andrzej Zieliński, i koncert jubileuszowy, w którym wystąpili młodzi artyści- laureaci tegorocznej i poprzednich edycji.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która przypomniała wszystkim jak wyglądały festiwale w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Na scenie wystąpili: Kamila Kwiecińska, Konrad Wrocławiak, Ewa Skóra, Oliwia Baran, Oliwia Żarnowska, Anastazja Maćkowska,  Zuzanna Węglarz,  Zuzanna Nizioł, Gabriela Fortuna, Julianna Sitko oraz zespół „Młode Talenty” i Chór „Cud i Przyjaciele”.

Usłyszeliśmy największe przeboje autorstwa Andrzeja Zielińskiego, m.in „W żółtych płomieniach liści”, „Nie całuj mnie pierwsza”, „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach”, „Dopóki jesteś”, „Wierniejsza od marzenia”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” czy „Dobranoc Panowie”. Piosenki „Prześliczna Wiolonczelistka” i „Wiosna” w wykonaniu braci Zielińskich wraz ze wszystkimi uczestnikami zakończyła wczorajszy koncert.

Wydarzenie poprowadzili Wioleta Chmiela, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oraz krakowski dziennikarz Wacław Krupiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas złożył piosenkarzowi najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się imienin, dziękując za obecność na koncercie i objęcie patronatem honorowym festiwalu nieprzerwanie od dziesięciu lat. 

Koncerty jubileuszowe są okazją do podziękowania wszystkim, którzy przez lata włączają się w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania i słowa uznania przekazano Panu Jackowi Zielińskiemu, który towarzyszy bratu, Panu Andrzejowi, podczas gdowskich festiwali, Panu Januszowi Gajcowi, który zasiadał wielokrotnie w jury konkursowym oraz Pani Edycie Trojańskiej-Urbanik, byłej dyrektor gdowskiego Centrum Kultury w Gdowie, pomysłodawczyni i organizatorowi pierwszych pięciu edycji wydarzenia.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content