Miszkańcy gminy Gdów pomagają powodzianom z Łapanowa

O szkodach jakie wyrządziła sobotnia nawałnica w sąsiedniej gminie Łapanów informują nie tylko media lokalne, ale także ogólnopolskie. Straty szacuje się na wiele milionów złotych. Wiele osób straciło domy i dorobek życia. Mieszkańcy naszej gminy, wraz z samorządem i organizacjami społecznymi organizują pomoc dla naszych sąsiadów.

Obecnie do najpilniejszych potrzeb należą:
– woda mineralna (w 5-litrowych butelkach),
– środki czystości, chemia gospodarcza, płyny dezynfekujące, sprzęt sprzątający, łopaty do usuwania szlamu, miotły, ścierki, folie itp.,
– osuszacze,
– artykuły gospodarstwa domowego,
– drobne materiały budowlane typu kleje, gładzie szpachlowe, farby itp.

Jest również zapotrzebowanie wśród powodzian na materiały do utwardzania: piasek, tłuczeń, a także na płody rolne dla poszkodowanych rolników (zboże, pasze, siano, kiszonka itp.).

W najbliższych dniach dary od mieszkańców Gminy Gdów będą gromadzone w remizie OSP Gdów. Można je przywozić w godz. 8.00 – 10.00 oraz  19:00 – 21:00 do remizy OSP Gdów. Więcej informacji pod numerami: 501 225 365 (Edyta Trojańska-Urbanik – Urząd Gminy) oraz 505 505 236 (Zbigniew Gumułka – prezes OSP).

Ponadto mieszkańcy Zalesian i Zagórzan zorganizowali zbiórkę żywności, artykułów chemicznych i wody pitnej (szczegóły na zdjęciu poniżej). 

Dnia 26 czerwca 2020 roku (najbliższy piątek) w holu sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Książnicach w godzinach od 8 do 12 odbędzie się zbiórka środków czystości, chemii gospodarczej oraz wody pitnej dla poszkodowanych w powodzi w Gminie Łapanów.

Wszystkich, którzy chcą pomóc i solidaryzują się z powodzianami gorąco zachęcamy do pomocy.

LKS Gdovia Gdów zaproponowała piłkarzom z LKS Piast Łapanów użyczenie swoich boisk na treningi lub mecze dla młodzieży i seniorów.

Nasi czytelnicy informowali także o prowadzonej zbiórce dla powodzian w sklepie Koma.

Na Facebooku 'Spotted Gmina Łapanów” prywatne osoby zamieszczają ogłoszenia o rzeczach, m.in meblach, które mogą przekazać powodzianom (zobacz tutaj)

Ponadto wpłat można dokonywać na nr konta 14 8591 0007 0120 0000 0026 0001 w Krakowskim Banku Spółdzielczym o/Łapanów z dopiskiem „darowizna dla powodzian”. Środki te zostaną przeznaczone na bieżącą pomoc dla poszkodowanych (lapanow.pl).

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content