Mistrzowie Powiatu

Młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Gdowie wywalczyli tytuł Mistrzów Powiatu Wielickiego w halowej piłce nożnej chłopców i awansowali tym samym do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w Krzeszowicach.

Na hali sportowej Zespołu Szkół w Kłaju rozegrano powiatowy turniej w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Duży sukces odniosła drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, która wygrała turniej i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Wielickiego, awansując tym samym do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w połowie listopada w Krzeszowicach. W eliminacjach grupowych młodzi piłkarze z Gdowa zaczęli zawody od remisu 0:0 z drużyną z Koźmic Wielkich, ale na szczęście z każdym meczem grali coraz lepiej, kończąc zmagania grupowe na wygranej 3:0 z ekipą z Niepołomic (bramki: Florczyk, Tatko 2x). W półfinale gdowski zespół spotkał się z gospodarzami turnieju, których pewnie pokonał 4:1 (bramki: Florczyk, Tatko, Spytek, Musiał), natomiast w finale, po bardzo dobrej grze wygrał z ekipą z Biskupic 3:1 (bramki: Florczyk 2x, Tatko), choć to rywale strzelili pierwszego gola. W składzie złotych medalistów grali: Kacper Florczyk (kapitan drużyny), Kamil Bartosz, Bartosz Turakiewicz, Michał Wróbel, Marcel Bogusławski, Oskar Łosiowski, Marcin Bankowicz, Krystian Spytek, Kacper Tatko oraz Hubert  Musiał, zaś trenerem młodych piłkarzy był  Dariusz Mulik. Puchary, medale oraz dyplomy najlepszym drużynom Powiatu Wielickiego  wręczał dyrektor Zespołu Szkół w Kłaju, a organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Gdowie wzięli udział w eliminacjach powiatowych jako zwycięzcy gminnego halowego turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych, który został rozegrany w nowo otwartej hali sportowej przy Gimnazjum w Gdowie. W gminnych zawodach sportowych wystartowało dziewięć drużyn z Gminy Gdów, które zostały w wyniku losowania podzielone na trzy grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup rywalizowali w wielkim finale, grając mecze „każdy z każdym”. Świetnie zaprezentowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej z Gdowa, która wygrywając wszystkie mecze, zapewniła sobie tytuł Mistrzów Gminy Gdów, awansując tym samym do zawodów powiatowych. Drużyna z Gdowa w eliminacjach wygrała kolejno z SP Jaroszówka 5:0 ( bramki 2x Krystian Spytek, 2x Kacper Tatko oraz Marcel Bogusławski), z SP Winiary 3:0 (Kacper Florczyk 2x, Krystian Spytek) oraz w finale z SP Bilczyce 2:0 ( Kacper Florczyk, Huber Musiał) i z SP Zręczyce 2:1 ( Kacper Florczyk 2x). W składzie złotych medalistów gral: Kacper Florczyk (kapitan drużyny), Kamil Bartosz z klasy VIa, Bartosz Turakiewicz, Michał Wróbel, Marcel Bogusławski, Oskar Łosiowski z klasy VIb, Marcin Bankowicz  z klasy VIc, Krystian Spytek, Kacper Tatko z Va oraz Hubert  Musiał z Vb,  trenerem młodych piłkarzy był Dariusz Mulik. Puchary oraz dyplomy najlepszym drużynom wręczał nowo wybrany sekretarz Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie Pan Grzegorz Piętak.

pilka_halowaDariusz Mulik

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content