Mistrzowie Małopolski z Gdowa- sukcesy młodych biegaczy

Na lotnisku w Nowym Targu w dniu 16 maja zostały przeprowadzone finały wojewódzkie w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach  wystartowało blisko 100 młodych biegaczy z dwudziestu dwóch powiatów, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Chłopcy na dystansie 1000 m w biegu ze startu wspólnego z rocznika 2005 – 2006, osiągnęli niespotykany sukces zdobywając pierwszy raz w historii Szkoły Podstawowej z Gdowa, złote medale i tytuł Mistrzów Województwa Małopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Złota ekipa z Gdowa przygotowana przez Janusza Bagińskiego i Dariusza Mulika wystartowała w składzie: Jan Pisarski- kapitan  drużyny ( UKS Regis Wieliczka – koszykówka), Jakub Nowak ( Gdovia Gdów – piłka nożna), Krystian Spytek- Gdovia Gdów – piłka nożna), Kacper Tatko  – Górnik Wieliczka – piłka nożna).

Warto nadmienić, iż w grupie młodszej chłopców z rocznika 2007 – 2008 udział wzięli mistrzowie powiatu wielickiego, którzy zajęli XI  miejsce, wśród których był biegacz z rocznika 2009 i biegacz z rocznika 2008. Gdowscy biegacze pokazali siłę naszej lekkoatletyki tym bardziej, że w pierwszej ósemce byli wszyscy chłopcy z drużyny. Udział w finałach wojewódzkich uczniowie szkoły podstawowej z Gdowa wywalczyli zdobywając złote medale na mistrzostwach powiatu wielickiego,  które odbywały się w Parku Mickiewicza w Wieliczce  w dniu 26 kwietnia. W zawodach powiatowych wystartowało 150 młodych biegaczy z pięciu gmin Powiatu Wielickiego.

Organizatorem finałów wojewódzkich był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, a medale, puchary i dyplomy dla najlepszych „przełajowców” wręczał Prezes Małopolskiego Szkolnego  Związku Sportowego Pan Waldemar Gramek.

źródło: Gminny Szkolny Związek Sportowy

  

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content