Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu!

Od 8 do 10 czerwca odbywały się Mistrzostwa Polski Kick Boxingu w formule light-contact. W zawodach, które odbywały się w Kurzętniku wzięło udział prawie 450 zawodników. Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime przywiozła dwa cenne medale.

Brązowy medal w kategorii kadetek młodszych zdobyła debiutująca na tej randze imprezie w tej formule Zofia Urbaniec.

Drugi krążek dla klubu zdobył Filip Suder. Zawodnik SW Prime po pokonaniu trzech zawodników (w tym w półfinale przez nokaut) zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski. Był to już trzeci tytuł dla Filipa – wcześniej zdobywał w formule ponitfighting oraz kick-light.

Pozostała część walczyła dzielnie jednakże nie udało im się przywieźć medali. Wielicko-Gdowską Szkołę Walki Prime oprócz medalistów reprezentowali: Aleksandra Kucharz, Dominika Niemiec, Wiktor Grabski, Szymon Oblaciński, Wojciech Bar, Mateusz Kucharz, Michał Podborski, Emilia Wójcik oraz Kinga Konieczny.

To były ostatnie zawody dla zawodników z Wieliczki i Gdowa w tym roku szkolny. Następny start we wrześniu – Mistrzostwa Świata w Kick Boxingu we Włoszech. Do kadry Polski na te zawody została powołana dwójka naszych zawodników – Aleksandra Kucharz oraz Filip Suder.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.

Źródło: Wielicko- Gdowska Szkoła Walki Prime

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content