Mistrzostwa Europy w kickboxingu

Od 8 do 13 listopada w Budvie (Czarnogóra) odbyły się Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kickboxingu. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników z 39 krajów.  Nasz kraj na tych prestiżowych zawodach reprezentowali m.in Michał Podborski  oraz Mateusz Dylawerski.

Zawodnik Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime wystartował w formule pointfighting juniorów do 74 kg. Aktualny mistrz Polski tej formule w swojej pierwszej walce zmierzył się z reprezentantem Niemiec Semih Yildiz. Walka od początku do końca była wyrównana, na początku na prowadzenie wyszedł rywal, ale Michał szybko stratę odrobił i objął prowadzenie, którego niestety nie udało się dowieźć do końca. Walka po trzech 2-minutowych rundach zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Niemiec jednym punktem 8:7. Tym samym Michał zakończył rywalizację na 1/8 finału. Warto zaznaczyć, że obecność na takiej imprezie już jest ogromnym sukcesem dla każdego zawodnika.

Natomiast trener Mateusz Dylawerski, który pełnił funkcję drugiego trenera kadry narodowej pointfighting kadetów – pierwszą trenerką jest utytułowana zawodniczka z Warszawy – Emilia Szablowska, miał dużo powodów do zadowolenia. Kadrowicze wywalczyli 5 brązowych medali, co jest rekordem jeśli chodzi o zdobycz medalowej na tak wysokiej randze imprezie. Brązowe medale wywalczyli: Nina Śmigielska (Warszawa), Wiktoria Lendzion (Warszawa), Kacper Szymczuk (Łęczna), Jonasz Gortat (Bełchatów), Żaneta Stenka (Luzino).

Serdecznie gratulujemy wszystkim kadrowiczom, w tym Michałowi i trenerowi Mateuszowi, którzy dumnie reprezentowali białego orzełka na piersi.

źródło: Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime

 

             

           

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content