Mission X: Trenuj jak Astronauta

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie zaprasza do udziału w międzynarodowym wyzwaniu edukacyjnym:  Mission X: Trenuj jak Astronauta.

Międzynarodowe wyzwanie edukacyjne koncentrujące się na sprawności fizycznej i odżywianiu, który zachęca uczniów do trenowania jak astronauci.

Zespoły uczniów wykonują zadania i zdobywają punkty, dzięki którym maskotki Mission X – Luna i Leo – będą mogły odbyć podróż na Księżyc. Na wyzwanie składają się dwa zestawy zadań dla uczniów: zadania fizyczne, które pomagają  uczniom w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej oraz zadania naukowe, które koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych i pozwalają uczniom ćwiczyć rozumowanie naukowe i pracę w zespole.

Wiek docelowy: 8-12 jednak zadania można dostosować do innych grup wiekowych!

Projekt został opracowany przez naukowców zajmujących się kosmosem oraz specjalistów od fitnessu pracujących z astronautami i agencjami kosmicznymi na całym świecie. Patronem projektu jest ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) oraz ESERO Polska  przy Centrum Nauki Kopernik.  

 Zapisywać się mogą zarówno zespoły klasowe jak i rodziny prywatne. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij:

https://www.stem.org.uk/missionx/pl

Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną FB wyzwania:

https://www.facebook.com/MissionXPolska

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content