Miłośnicy modelarstwa walczyli o Puchar Wójta Gminy Gdów

W sobotę 4 września pod dachem Gminnej Hali Sportowej w Gdowie latały szybowce halowe F1N.

21 pasjonatów modelarstwa, nie tylko z Gdowa i okolic, ale także z Krakowa i Niepołomic rywalizowało  w zawodach szybowców o Puchar Wójta Gminy Gdów, puszczając własnoręcznie wykonane modele.

Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymało puchary oraz nagrody. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Sędzią głównym zawodów był pan Andrzej Sobotta, prowadzący piątkowe zajęcia z modelarstwa w Centrum Kultury w Gdowie.

Do końcowej klasyfikacji przyjmowano łączne wyniki wszystkich oficjalnych lotów.

W kategorii MŁODZIKI, w której rywalizowały dzieci do 14 roku życia, zwyciężył Antoni Szulc, pokonując Bartłomieja Stanucha i Wojciecha Dzięciołowskiego.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii JUNIOR (15 do 18 lat) został Michał Kuchta. Drugie miejsce zajął Mateusz Pichór, a trzecie Dawid Jeż.

W kategorii SENIORÓW najlepsze czasy uzyskał szybowiec pana Tomasza Sznejdera. Drugie miejsce wywalczył pan Krzysztof Gawłowski, trzecie- pan Michał Szulc.

Zawody miały na celu popularyzację i upowszechnianie modelarstwa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Widząc duże zainteresowanie tego typu rywalizacją, organizatorzy zaprosili na kolejną edycję w przyszłym roku.

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie Hali Sportowej w Gdowie (zobacz tutaj)

Autor: admin