Mija 8 lat od tragedii pod Smoleńskiem

Do katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób,  doszło w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41. Wśród ofiar byli:  prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.

Dziś mija 8 lat od tej tragedii. Uroczystości rocznicowe odbywają się w różnych miejscach Polski. W Gdowie młodzież szkolna wspólnie z wójtem Zbigniewem Wojasem złożyła znicze i kwiaty pod tablicą pamiątkową na gdowskim Rynku.

zdj. gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content