Mieszkanka Książnic znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Ruszyła sąsiedzka pomoc

Pani Kinga, mieszkanka Książnic, potrzebuje pomocy w remoncie domu po rodzicach/ dziadkach, aby zamieszkać tam z 7-letnim synem i dorosłą niepełnosprawną, niesamodzielną siostrą, która po śmierci rodziców pozostaje pod jej opieką. Musimy się śpieszyć, bo mąż p. Kingi (sprawa rozwodowa w toku) wyrzucił ją z dotychczasowego domu (jego własność niestety), który sprzedał; zablokował zamki, łańcuchami zabezpieczył bramę i furtkę. Po interwencji policji i GOPS-u udało się do domu wrócić, ale Pani Kinga ma czas do 28 października, aby się wyprowadzić.

 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Szymona i jego znajomego Pana Sławka, udało się zaplanować remont, w tym wykonanie centralnego ogrzewania (do tej pory grzano piecami typu ‘koza’) i zrobienie łazienki dostosowanej do potrzeb osoby niepełnosprawnej (do tej pory prowizoryczna łazienka w nieogrzewanym pomieszczeniu). Panowie kupili już część potrzebnych do remontu materiałów, część rzeczy używanych zostało zakupionych okazyjnie, a część uzyskana całkiem za darmo. Odgrzybianie domu (zawilgoconego po kilku latach zamknięcia pomieszczeń) zostało zlecone profesjonalnej firmie, która dzięki staraniom p. Szymona udzieliła bardzo hojnego rabatu.

Rodzina p. Kingi pozyskała też dla niej okna do 2 pokoi i już je wymienili.

Pan Szymon i Sławek oferują swoją pomoc za darmo, ale mogą pracować tylko w czasie wolnym od swojej pracy (muszą utrzymać swoje rodziny). Ze względu na ograniczony czas do momentu wprowadzenia się p. Kingi, trzeba znaleźć dodatkową pomoc w remoncie, odpłatnie. Przyłączenie pieca c.o., przegląd tego pieca należy zlecić fachowcom, aby instalacja działała zgodnie ze wszystkimi normami bezpieczeństwa.

Wydatków jest mnóstwo, a dostępnych środków za mało.

Dlatego  na portalu zrzutka.pl przyjaciele Pani Kingi uruchomili zbiórkę pieniędzy.  Kto chciałby się do niej przyłączyć może to zrobić przez stronę:

zrzutka.pl (zobacz tutaj)

Kilka dni temu na FB „Sołectwo Książnice” pojawił się apel do ludzi dobrej woli, aby przyłączyć się do prac porządkowych przy remontowanym domu:

„Potrzebne ręce do pracy! Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w remoncie domu pani Kingi, prosimy o kontakt ze sołtysem – 601287361.

Na razie najpilniejsze prace do wykonania to sprzątanie i malowanie.”

Na odzew nie trzeba było długo czekać, sąsiedzi ruszyli z pomocą. 1 października rozpoczęto pierwszy etap pomocy pani Kindze – posprzątanie domu i wywiezienie niepotrzebnych mebli.

Jednak to dopiero początek. Wciąż można się zgłaszać do sołtysa w sprawie pomocy. Cały czas trwa zbiórka na zakup materiałów i opłacenie fachowców. 

Pamiętajmy, dobro wraca!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content