Mieszkaniec Gdowa vicemistrzem Europy w łucznictwie!

„W drugim dniu rywalizacji w Zawodach Pucharu Europy w Rovereto bardzo dobrze spisywali się reprezentanci naszego kraju. Brązowy medal wywalczył nasz mikst kadetów: Karolina Jurasz – Łucznik Żywiec i Karol Kępa – MGOKiS Dobczyce. Polacy pokonali Belgów w 1/8 5:0, Austriaków w 1/4 6:0, następnie w 1/2 przegrali w barażu reprezentacją Turcji 4:5. W pojedynku o brązowy medal nasz zespół pokonał reprezentację Rosji również w barażu 5:4 (10,9 : 9,9)” – informuje na swojej stronie Polski Związek Łuczniczy.

Karol Kępa  ma 17 lat, mieszka w Gdowie, jest uczniem technikum informatycznego w Zespole Szkół w Gdowie. Na co dzień trenuje w klubie MGOKIS Dobczyce pod okiem Trenera Olimpijczyka Krzysztofa Włosika. Od lat poświęca dużo czasu tej trudnej dyscyplinie sportu jaką jest łucznictwo.

Trenuję także koło domu, gdzie warunki nie są najlepsze, szukam jakiegoś odpowiedniego miejsca do strzelania w Gdowie, gdzie będę miał możliwość treningu na odpowiednim dystansie co pomoże mi w osiągnięciu mojego celu jakim jest start na igrzyskach olimpijskich– mówi Karol- Staram się łączyć naukę ze sportem nie jest to łatwe, ale mogę liczyć na  wsparcie i pomoc nauczycieli, za co im serdecznie dziękuję„.

Do największych osiągnięć Karola należy zaliczyć: 5 miejsce indywidualnie na Pucharze Europy, brązowy medal na Pucharze Europy, 2 złote i 1 brązowy medal na zawodach międzynarodowych na Ukrainie,  mistrzostwo Polski i tytuł Vicemistrza Europy wywalczony parę dni temu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content