Mieszkańcy Szczytnik już pomogli. Ty też możesz się przyłączyć

Nie ma osób obojętnych na cierpienie. Jedność wówczas jest najmocniejszą siłą i motorem do działania. Świadectwo tego dali kilka dni temu mieszkańcy Szczytnik i okolic okazując wsparcie i pomoc Łukaszowi Matule, który zmaga się z ciężką chorobą, guzem mózgu. Łukasz jest ojcem czterech chłopców i ma takie zwyczajne marzenia – wychowywać ich, towarzyszyć im w dorastaniu i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z rodziną.

Łukasz Dzierżbiński – nowy sołtys wsi – bez chwili zastanowienia podjął trud zorganizowania zbiórki pieniędzy potrzebnych na leczenie i rehabilitację chorego. Wykonał kilka telefonów i w ciągu godziny miał już zastęp wolontariuszy chętnych do pomocy. Dwa dni później odwiedzaliśmy wszystkie szczytnickie domy, a drzwi każdego domu były dla nas szeroko otwarte. Prosiliśmy o wsparcie finansowe dla potrzebującego Łukasza i nie zawiedliśmy się. Hojność mieszkańców Szczytnik przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Do działania zaprosiliśmy wielu naszych znajomych i tym sposobem nasza inicjatywa zatoczyła szerokie koło obejmując: Brzezie (pani sołtys zorganizowała zbiórkę przy kościele, dołączył się też Klub Sportowy), część mieszkańców Świątnik, Czyżowa, Zborczyc, Wiatowic, Krakuszowic, Bodzanowa. Na prośbę o pomoc odpowiedziały też nasze rodziny i Chór Sanktuarium św. JP II, który podjął ponadto modlitwę w intencji Łukasza.

Zebraliśmy łącznie 21700 zł!!  Pieniądze wpłaciliśmy na konto Fundacji ALIVIA, której Łukasz jest podopiecznym.

Wszystkim w tym miejscu najpiękniej dziękujemy za otwarte serca, zrozumienie i hojność! Ta pomoc dla Łukasza jest bardzo ważna – dzięki niej możliwa jest terapia w Niemczech, która daje szansę!

W imieniu Łukasza i Rodziny za pośrednictwem wszelkich dostępnych środków nadal prosimy o pomoc!

Poniżej link do fundacji z numerem skarbonki Łukasza Matuły:

https://skarbonka.alivia.org.pl/lukasz-matula?page=9#wspierajacy

Pamiętajmy, że jeszcze trwa okres rozliczeń podatkowych za 2016 rok – w ten sposób tez możemy pomóc!

Katarzyna Wcisło

 

Pan Łukasz z rodziną.

zdj: fundacja ALIVIA

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content