Mieszkańcy naszej gminy wspierają personel medyczny

Walka z koronawirusem trwa. W wielu miejscach Polski ruszyły akcje, które mają na celu zebrać pieniądze na walkę z wirusem, ale też wesprzeć lekarzy i cały personel szpitali. Także nasi mieszkańcy ruszyli z pomocą.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich szyją maseczki

Przeglądając różne portale społecznościowe zobaczyłam utworzoną grupę „Maseczki dla Krakowskich Medyków”. Pomyślałam, my też możemy pomóc. Na co dzień zajmuję się krawiectwem, więc dlaczego nie, każda pomoc się liczy. Napisałam na grupie, że się dołączamy. Po chwili odezwała się Pani Justyna Grochowiak z Fundacji Pomost Nadziei. No i zaczęło się, 17 marca otrzymałam materiał i praca ruszyła. Mamy już 100 maseczek i szyjemy nadal. Ilość będzie zależała od zapotrzebowania. Cały zespół Pań z naszego KGW pomaga w swoim wolnym czasie– mówi Lucyna Chwajoł przewodnicząca KGW w Zagórzanach 

Maseczki dla szpitali szyje także Parafia w Gdowie

Parafia Gdów także szyje maseczki. Trafią one do szpitali w Krakowie, dla Pogotowia Ratunkowego i dla LPR. W tej chwili pilnie potrzebny jest materiał (najlepiej bawełna medyczna, ale nie koniecznie, najlepiej gdyby był to materiał gładki, bez wzorów). Gdyby ktoś mógł pomóc w tej kwestii proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 669770877 (można też wysłać sms).

Pyszne chleby z gminy Gdów trafiły do personelu medycznego krakowskich szpitali

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Klęczany, Książnic, Niegowici i Pierzchowa oraz Spółdzielni Socjalnej „Tradycje Regionalne” przygotowały różnorodne przysmaki i wypieki, które trafiły do Szpitali im. Stefana Żeromskiego oraz Józefa Dietla w Krakowie. Produkty dostarczono wspólnie z wolontariuszami z Wieliczki, którzy przyłączyli się do apelu o wsparcie placówek medycznych.

Na FB Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego zamieszczono podziękowania dla wszystkich wspierających medyków, w tym dla naszych władz i mieszkańców: Ogromną niespodziankę i frajdę nam przygotowały Gospodynie Wiejskie z Gdowa wraz z wójtem Gdowa – Zbigniew Wojasem. Przesłali nam pyszne cebulaki, drożdżówki, a nawet prawdziwe wiejskie chleby. I proszę nie wątpić: łez wzruszenia było co niemiara gdy pielęgniarki kroiły olbrzymiaste pajdy. Dziękujemy!

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Wielkie brawa i podziękowania, dla wszystkich, którzy włączają się w walkę z wirusem, wspierając zbiórki i akcje dla szpitali.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content