Mieszkańcy Książnic starają się o poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej

Mieszkańcy Książnic starają się o poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej. Właśnie zbieramy podpisy pod petycją do Starostwa Powiatowego w Wieliczce o budowę progów zwalniających i przyśpieszenie budowy chodnika- informują mieszkańcy.

Petycja dotyczy drogi między Książnicami a Targowiskiem, która stała się najkrótszym i najszybszym połączeniem autostrady A4 z drogą wojewódzką 967.

Przebudowa ruchliwej drogi, o której mowa, wraz z chodnikiem planowana jest na 2024 rok Czyli pozostały nam jeszcze 3 lata, w trakcie których mieszkańcy działek położonych przy feralnym odcinku, mogą do nich dotrzeć pieszo tylko narażając swoje zdrowie i życie. Przy drodze nie ma znaków informujących o ograniczeniu prędkości… kierowcy jeżdżą tam bardzo szybko, znacząco przekraczając dopuszczalną prędkość; pobocza są zbyt wąskie …i zajmowane przez samochody podczas mijania – często bez poszanowania bezpieczeństwa pieszych, co skutkuje tym, że pieszy musi wskoczyć do rowu, żeby uniknąć potrącenia. Na odcinku zabudowanym droga jest kręta i obsadzona drzewami – jest to przyczyna braku widoczności na zakrętach (zakręty nie są jednak na tyle duże, aby wszyscy kierowcy ściągali nogę z gazu). Niedostosowanie prędkości do warunków często kończy się tym, że auto ląduje w rowie lub na ogrodzeniu– piszą w petycji mieszkańcy Książnic- Przy opisywanym przez nas odcinku drogi znajduje się około 30 domów i to ich mieszkańcy są najbardziej narażeni na wypadki. Droga ta jest jednak ważna dla wszystkich mieszkańców naszej wsi, gdyż łączy nas z kościołem parafialnym w Łężkowicach…

zdj. Sołectwo Książnice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content