Maseczki dla mieszkańców gminy Gdów

W ostatnich tygodniach w gminie Gdów przeprowadzono szereg akcji dzięki którym mieszkańcy mogli otrzymać maseczki ochronne. 

Akcja „Pakiet Bezpieczny Senior”

W minionych tygodniach Centrum Kultury w Gdowie przy współpracy z Gminą Gdów oraz Centrum Wolontariatu w Podolanach przeprowadziło akcję pn. „Pakiet Bezpieczny Senior”. Od czwartku 09.04. w ręce Seniorów z naszej gminy trafiło ponad 400 pakietów, które zawierały materiały informacyjne oraz maseczki ochronne. Łącznie uszyto 800 szt. W szycie maseczek ochronnych, przygotowanie pakietów i rozdawanie ich Seniorom zaangażowali się wszyscy pracownicy Centrum Kultury w Gdowie, panie z Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, pani Lucyna Chwajoł z Zagórzan oraz Wolantariuszki z Centrum Wolontariatu w Podolanach. Cały czas akcję wspierał Wójt Gminy Gdów pan Zbigniew Wojas.

Maseczki dla mieszkańców

Dziś przed południem, w Urzędzie Gminy w Gdowie i Szkole Podstawowej w Niegowici rozprowadzana była pierwsza partia maseczek dla Mieszkańców Gminy Gdów. Zostały one uszyte dla osób, które nie mają możliwości samodzielnego zaopatrzenia się w środki ochronne. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu.

Do udziału w niej angażują się niektórzy sołtysi (np. Hucisko, Zborczyce i Stryszowa) oraz nasze palcówki oświatowe.

Bawełniane maseczki będzie można odebrać w poniedziałek:
– przy wejściu do Szkoły Podstawowej w Bilczycach od 10:00 – 12:00
– przy wejściu do Szkoły Podstawowej w Marszowicach od 10:00 – 12:00,
– przy wejściu do Szkoły Podstawowej w Zręczycach od 10:00 – 12:00

Maseczki dla szpitali, służb, przychodni, domów pomocy

Nawet nie kilkaset, ale kilka tysięcy maseczek ochronnych trafiło w ostatnich dniach do szpitali, służb, przychodni, domów pomocy dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Gdów.

 

Wszystkim zaangażowanym w te wspaniałe inicjatywy bardzo dziękujemy! 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content