Mamy vice – mistrzów świata!

3750 zawodników wzięło udział w XI Mistrzostwach Świata Taekwon-do TI. Zawody odbyły się 16-17 lipca w miejscowości Birmingham – Anglia. Wśród startujących z reprezentacji Polski znaleźli się Mateusz Kucharz oraz jego trener Mateusz Dylawerski.

Gdowianin wystartował w walkach semi-contact czerwonych pasów powyżej 150 cm. Mateusz żeby dojść do finału musiał wygrać trzy pojedynki. Na jego drodze stanęli zawodnicy z  Irlandii, Australii oraz Anglii. Cała trójka uznała wyższość naszego reprezentanta. W finale odbył się bratobójczy pojedynek z innym reprezentantem Polski z Pionek. Bo wyrównanej walce Mateusz przegrał, zdobywając tym samym srebrny medal na najwyższej rangi zawodach.

Zawodnik Krakowskiego Centrum Taekwon-do filii Gdów dołożył wraz z 3-osobową drużyną brązowy medal w walkach przerywanych Tag-team (walki drużynowe). Warto zaznaczyć, że półfinałową walkę zawodnicy przegrali dopiero po dogrywce.

Dwa medale w tym srebrny w walkach indywidualnych to znakomity wynik dla Mateusza, zwłaszcza że był to dla niego debiut na Mistrzostwach Światach.

Dwa medale dla Polski dorzucił również trener gdowskich zawodników. Najpierw brązowy medal w 3-osobowej drużynie w walkach przerywanych Tag-team seniorów, a następnie ulegając tylko reprezentacji gospodarzy srebrny medal w najbardziej prestiżowej konkurencji na mistrzostwach – walkach drużynowych light contact (5 osobowych).

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych Gminy Gdów.

[Not a valid template]

tekst i foto: Mateusz Dylawerski

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content