„MAŁE MIASTO GDÓW” – uzyskano dofinansowanie na kolonię dla 120 dzieci.

„Małe Miasto Gdów” – to nazwa projektu w ramach którego 120 dzieci z gminy Gdów, podczas letnich półkolonii, będzie mieć okazję przekonać się jak żyje się w mieście. Organizacja zajęć będzie możliwa dzięki środkom w ramach projektu „Małe Miasto” edycja VI Fundacji BGK do którego Fundacja Planerownia z Huciska przystąpiła razem z gminą Gdów. W Gdowie powstanie zatem Sklep Marzeń, w którym będzie można dokonywać zakupy płacąc gdowską walutą, będzie Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy i inne instytucje, które pozwolą najmłodszym mieszkańcom poczuć się jak w prawdziwym mieście. Zapowiada się więc niezwykle interesująco.

 
„Małe Miasto” to symulacja dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu. Przez 5 dni, mali uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie biorą udział w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje. Po projekcie, na terenie gminy powstaje realna inwestycja małomiasteczkowa dla dzieci (np. element placu zabaw). Dla naszych półkolonistów, oprócz ciekawych warsztatów, przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji
– zapewnia fundacja. 
 

Głównymi celami programu „Małe Miasto” jest podniesienie wiedzy ekonomicznej i finansowej u dzieci w wieku 8-12 lat, zapoznanie się z mechanizmami funkcjonowania gospodarki i obrotu pieniądza. Uczestnicy będą mieć możliwość doświadczyć czym jest praca i poznać skąd biorą się pieniądze. Niewątpliwie te i inne umiejętności , które zdobędą pozwolą im lepiej przygotować się do dorosłego życia. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://www.fundacja.bgk.pl/male-miasto/ . 

 
Źródło: Fundacja Plenerownia z Huciska. 
Grafika: MójGdów.pl . 
Logo: Fundacja Plenerownia, gmina Gdów, Fundacja BGK. 
 
 
 
 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content