Mała Marysia pilnie potrzebuje pomocy! Trwa zbiórka pieniędzy

Mała Marysia Miąsko z Kwapinki w gminie Raciechowice potrzebuje pilnie pomocy. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 (SMA).

Na portalu Siepomaga, gdzie trwa zbiórka pieniędzy mama Marysi apeluje: W tej chwili wszystko zależy od pieniędzy – życie mojej córeczki może uratować najdroższy lek świata! Musimy zebrać 8 milionów złotych, a mamy na to jedynie rok! W leczeniu mogą wziąć udział tylko dzieci, które nie przekroczyły drugiego roku życia.

Rdzeniowy zanik mięśni to jedna z najokrutniejszych chorób genetycznych, która powoduje, że organizm naszej córeczki nie produkuje białka budującego komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym, nerwy ulegają degeneracji, nie wysyłają impulsów do mięśni, a te z czasem zanikają. Problem w SMA dotyczy wszystkich mięśni, nie tylko tych odpowiedzialnych za ruch, ale również tych odpowiedzialnych za przełykanie, oddychanie, za życie…

Więcej szczegółowych informacji podanych jest na stronie Siepomaga, przez którą można wpłacać pieniądze: zobacz tutaj

W pomoc włączyła się rodzina Marysi, przyjaciele i ludzie dobrej woli. Oprócz wpłat na portalu Siepomaga, trwają licytacje na FB „Razem dla Marysi”- zobacz tutaj

Każdego dnia grupa osób licytujących i wystawiających rzeczy w licytacji jest coraz większa. Prosimy o udostępnienia, aby informacja dotarła do jak najliczniejszego grona odbiorców. 

Można też przekazać dla Marysi swój 1% w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym: 

Wpisz w PIT nr KRS: 0000343690
(cel szczegółowy: Marysia Miąsko)

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content