Maksymilian z Krakuszowic liczy na naszą pomoc

Maksymilian z Krakuszowic walczy o powrót do zdrowia po przebytym wylewie krwi do mózgu. O wsparcie dla Maksa proszą m.in przedstawiciele UKS Gryf Gdów, którego zawodnikiem jest Maks. 

„Szanowni Państwo,

Jako przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Gdów, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie dla naszego zawodnika Maksymiliana, którego życie w dniu 9 grudnia 2020 roku diametralnie się zmieniło. Maks w ciężkim stanie po wylewie krwi do mózgu został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przeszedł wielogodzinne operacje i przez ponad 3 tygodnie walczył o życie.

Maksymilian Kutaj  to młody, ambitny, pełen pasji, niezwykle waleczny i utalentowany chłopak. Mieszkaniec Krakuszowic, absolwent Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach oraz Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły w Niegowici, obecnie uczeń Krakowskiego Technikum Łączności.

Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Gryf Gdów, reprezentujący barwy gdowskiej III- ligowej drużyny tenisa stołowego Kruszbud – Gryf Gdów a także nasz klub, szkołę, Gminę Gdów oraz Powiat Wielicki w zawodach szkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Maksiu rozpoczął profesjonalne treningi tenisa stołowego w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Bardzo szybko się rozwijał i podnosił poziom sportowy. Ciężka praca, ambicja, wielka motywacja oraz niezwykłe zaangażowanie szybko zaowocowało i sprawiło, że Maks stał się barwną postacią tenisa stołowego w Polsce. Maksiu ma wiele sukcesów sportowych na swoim koncie. Do najważniejszych należą:

 • Mistrzostwo Polski  Szkół Podstawowych , Rawa Mazowiecka 2014
 • III miejsce w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy- 26 Andro Kids Open, Düsseldorf 2015
 • I miejsce w Olimpiadzie  Młodzieży –gra pojedyncza, Monachium 2012
 • I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży –gra podwójna , Monachium 2012 
 • III miejsce w Olimpiadzie  Młodzieży –gra mieszana , Monachium 2012
 • II miejsce w Finale Ogólnopolskim Uczniowskich Klubów Sportowych, Radom 2011 
 •  IV miejsce w Finale Ogólnopolskim Licealiada 18/19 , Zielona Góra 2019

Ponadto Maksymilian to:

 • Multi-medalista Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym
 • Kilkukrotny zwycięzca Wojewódzkich Turniejów Kwalifikacyjnych’
 • Zwycięzca kilkudziesięciu Turniejów Okolicznościowych
 • Wieloletni reprezentant Kadry Województwa Małopolskiego w Tenisie Stołowym

Nasz Maksiu jak widać wygrał już wiele meczy w tym ten najważniejszy…

Teraz przed nim równie trudne zadanie, odzyskanie dawnej formy. Maks nigdy się nie poddawał i zawsze dawał z siebie 110%. Tak będzie i tym razem!

W swoim życiu Maksymilian spotkał wielu wspaniałych ludzi, kolejnego „anioła” na swojej drodze jeszcze nie poznał, a jest nim Pan Sławomir Skowronek jeden z założycieli Gdowskiej Fundacji MK 12.31, który niezwłocznie po uzyskaniu informacji na temat stanu zdrowia Naszego zawodnika bez wahania zaoferował swoją pomoc. Serdecznie dziękujemy!

W dniach od 01 do 14 lutego 2021 roku w fundacji MK12.31 będzie trwała zbiórka środków na rehabilitacje Maksymiliana. Oprócz środków które będzie można wpłacać na konto Fundacji Mk 12.31 nr. rachunku 37 1140 2004 0000 3402 8042 1942 , zostaną przeprowadzone licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na powrót naszego zawodnika do zdrowia. Na licytacje przekażemy między innymi: profesjonalną rakietkę do tenisa stołowego, koszulkę Reprezentacji Polski w tenisie stołowym, godzinny indywidualny trening tenisa stołowego pod okiem zawodnika superligi tenisa stołowego oraz inne przedmioty.

UKS Gryf Gdów w najbliższym możliwym terminie zorganizuje otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Gdów pod tytułem „Walczymy na Maksa!” a także turniej siatkówki. Wszystkie wydarzenia sportowe odbywać się będą w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Jako Uczniowski Klub Sportowy Gryf Gdów kierujemy najszczersze podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli bez których te akcje charytatywne nie miałyby miejsca, a Was drodzy czytelnicy gorąco prosimy o wsparcie naszych inicjatyw. Koszty rehabilitacji Maksia są wysokie, ale wierzymy że razem zrobimy to: „Na Maksa!”

 Z wyrazami szacunku

Zarząd UKS Gryf Gdów”

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content