Magia teatru trwa

Jak informowaliśmy niedawno, w lipcu zakończył się pierwszy etap projektu realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie „Poznaj magię teatru”. W tym tygodniu, rozpoczął się drugi etap, który zakłada organizację przedstawień mobilnych w sześciu miejscowościach naszej gminy. Pierwsze przedstawienie odbyło się we wtorek w świetlicy wiejskiej w Wiatowicach. Zebrana publiczność  oglądnęła spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Dzieci chętnie wchodziły w interakcję z aktorami odpowiadając na pytania Śnieżce, złej macosze, myśliwemu i królewiczowi. Po zakończonej bajce dziękowali aktorom gromkimi oklaskami.

W kolejnym tygodniu mobilny teatr zagości w Wieńcu, Bilczycach, Niewiarowie, Krakuszowicach i Zręczycach.

 To nie będzie jeszcze koniec niespodzianek, jakie zaplanowane są w projekcie. 24 sierpnia uczestnicy projektu wyjadą do Krakowa do Teatru Groteska na bajkę „Kot w butach” oraz na warsztaty teatralne. Na zakończenie cyklu planowane jest spotkanie ze znanym aktorem.

Spektakle mobilne są częścią projektu „Poznaj magię teatru” realizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie w ramach projektu Kultura Dostępna 2020, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Polski oraz portal i gazeta „Mój Gdów”.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content