Łukasz Mituła przejdzie dziś przez naszą gminę- trwa przejazd rowerowy „Do morza z gór. Pamięci Marysi Mituła. Z pomocą dla Beaty”

Łukasz Mituła, postanowił przejechać rowerem 760 km, do Morza z Gór, aby w ten sposób upamietnić swoją zmarłą na złośliwy nowotwór mózgu 6-letnią córeczkę Marysię. Chce w 6 dni przejechać z Zakopanego do Krynicy Morskiej. Dziś pierwszy dzień jego zmagań, a dzisiejszy odcinek prowadzi m.in przez naszą gminę. Można do niego dołączyć, choćby na kilka kilometrów.

Wydarzenie jest też akcją charytatywną, z pomocą dla Beaty Połukard – młodej kobiety chorej na złośliwy nowotwór piersi i węzłów chłonnych, która na walkę z chorobą w klinice w Szwajcarii potrzebuje jeszcze 233 tyś.
https://www.siepomaga.pl/pokonaj-raka
Podczas trwania „Marysia i Beata de tour do morza z gór” będzie trwała zbiórka do puszki Fundacji Daj Mi Skrzydła, którą Pan Łukasz wiezie ze sobą.
Zachęcamy do dołączenia do tego wydarzenia, do przejechania razem z nim kilku bądź kilkunastu kilometrów i wsparcie zbiórki dla Beaty, wpłacając na jej zbiórę na siepomaga bądź wrzucając do puszki.

Historia walki Marysi (córki Pana Łukasza) z chorobą jest opisana pod linkiem:
https://www.facebook.com/PoUsmiechMarysi/

Dołączając na trasie bezwględnie należy być w kaskach, a  każdy dołączający jedzie na własną odpowiedzialność.

Wydarzenie można śledzić na FB: zobacz tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content