Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, jest to czas, w którym porządkujemy groby najbliższych i sprzątamy cmentarze. W tym roku okres ten jest szczególny, bo w nowym reżimie sanitarnym, zadbajmy więc o to by było bezpiecznie, rozłóżmy porządki w czasie, nie zostawiajmy wszystkiego na ostatni moment.

Oprócz mogił najbliższych odwiedźmy także miejsca pamięci. To bardzo ważne by przekazywać młodym pokoleniom historię i wspominać o osobach, które odegrały w niej ogromną rolę. W tym roku inicjatywy Władz naszej gminy niektóre z nich zostały odnowione. Odświeżono m.in. dwa małe cmentarze wojenne z okresu I i II wojny światowej, które znajdują się na końcu głównej alei cmentarza parafialnego w Gdowie. Nowe ogrodzenie zyskała mogiła urodzonego w Gdowie Adama Grażyńskiego. 

Zadbano także by owe miejsca były uporządkowane, a rośliny wokół wypielęgnowane. Prace remontowo – porządkowe trwały dwa tygodnie.

W naszej gminie znajdują się trzy cmentarze: w Gdowie, Niegowici oraz Jaroszówce, na każdym z nich widać już osoby, które porządkują groby, przynoszą kwiaty oraz znicze.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content