„LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ”

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest w polskiej tradycji czasem szczególnym. To moment, w którym możemy cieszyć się obecnością bliskich nam osób, rozmawiać, wspólnie śpiewać kolędy, łamać się opłatkiem, kosztować pysznych potraw. A wszystko to w ciepłej, pełnej miłości atmosferze. I właśnie takich Świąt każdy z nas sobie życzy. Pamiętajmy jednak, że wśród nas są osoby, którym nie jest dane przeżywanie radości świąt w sposób jaki by chciały. Niektórym zabraknie świątecznej atmosfery, życzeń od najbliższych, pysznych wigilijnych i świątecznych potraw. Osoby w podeszłym wieku, samotne, osoby bezdomne a także pozostawieni sami ze swoimi problemami pragną tak samo jak my przeżywać radość świętowania. Bez naszej pomocy ich święta będą szare i zwyczajne.

Chcielibyśmy sprawić, by ten świąteczny czas był radosny dla wszystkich, także dla potrzebujących. W związku z tym 19 grudnia br. podczas planowanego „Kiermaszu Bożonarodzeniowego”, który odbędzie się w centrum Gdowa, uruchomimy „Lodówkę pełną życzeń”. Jest to przedsięwzięcie dzięki któremu chcemy połączyć osoby potrzebujące z osobami, które chętnie pomocy udzielą. Nasze działanie chcemy oprzeć na ludziach dobrej woli.

Zachęcamy Państwa by za pośrednictwem „Lodówki pełnej życzeń” podzielić się posiłkiem z osobami potrzebującymi. Wykorzystując świąteczną atmosferę miłym dodatkiem do potraw mogą stać się świąteczne dołączone życzenia, które sprawią, że wszyscy poczujemy magię świętowania.

Poniżej zamieszczamy kilka informacji dotyczących funkcjonowania „lodówki pełnej życzeń”.

„LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ” będzie wystawiona przed Urzędem Gminy Gdów w czasie trwania Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 19 grudnia 2022 r.

Natomiast od 20 grudnia przez okres świąteczny lodówka będzie wystawiona przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (Myślenicka 145), gdzie nadal będzie można wspomóc najbardziej potrzebujących dzieląc się jedzeniem. Tam też osoby potrzebujące mogą samodzielnie udać się i po prostu wziąć z lodówki potrzebne artykuły dla siebie.

Jeżeli po świętach zostanie trochę jedzenia, nie wyrzucaj – przynieś dla potrzebujących do lodówki przy GOPS.

W przypadku pozostawiania jedzenia w lodówkach obowiązuje podstawowa zasada: dzielimy się produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. W lodówce oprócz tradycyjnych świątecznych potraw możemy zostawić warzywa, owoce, ciasta, opakowanie chleba, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać z czego się składają i kiedy zostały przygotowane. Nie zostawiamy natomiast surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu.

Sprawmy by najbliższe święta były piękne dla nas wszystkich!

Zasady korzystania z LODOWKI PELNEJ ZYCZEN

Źródło: Gmina Gdów

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content