LEKCJA GIMNASTYKI DLA 500 ZAWODNIKÓW. Walentynkowy Turniej taneczno – gimnastyczny w Gdowie za nami.

Taniec i gimnastyka w jednym. Pełne radosnych dzieci i młodzieży ubranych w bajeczne stroje, umiejętności tanecznych i niezwykle trudnych figur gimnastycznych – takie właśnie były Taneczno – Gimnastyczne Walentynkowe Mistrzostwa 2023 CK Gdów & Lady Fitness 19 lutego 2023 r. w Gdowie.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji Walentynkowego Turnieju przystąpiło około 500 zawodników, od tych najmłodszych w wieku 3 lat, po młodzież. Dla jednych był to pierwszy występ, byli jednak i tacy, którzy mają na swoim koncie zwycięstwa w zawodach międzynarodowych. Zatańczyli także chłopcy. Licznie zgromadzona publiczność miała więc na co popatrzeć.

Uczestników powitali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela oraz pani Anna Simsak – Godula, która prowadzi Akademię „Lady Fitness”, działającą m.in. przy Centrum Kultury w Gdowie.

Spotykamy się po raz czwarty na tej pięknej hali sportowej. Tego typu turniej odbywa się dwa razy w roku. Gorąco się cieszymy, że młodzież, i ta młodsza i ta starsza chce przyjeżdżać do Gdowa i uczestniczyć w tym konkursie. (…) Dziękuję pani Ani oraz dyrektor centrum kultury za wspólne zorganizowanie tego turnieju. Dziękują Wam, rodzicom, że jesteście tutaj razem z nami

– powiedział gospodarz gminy, wójt Zbigniew Wojas.

To wspaniała impreza, która jest w stanie z tej naszej młodej gwardii wiele wyciągnąć

– podsumowała kibicka z Myślenic.

Każdy blok konkurencji rozpoczynano od uroczystego przemarszu tancerzy. Potem królowały już tylko układy taneczne, pełne trudnych akrobatycznych sald i żywiołowych tańcy. Od samego patrzenia na wygięte w każdą stronę kręgosłupy robiło się weselej. Jury miało więc bardzo trudną rolę.

Najlepszych w swoich kategoriach nagrodzono pucharami, dyplomami i upominkami. Wśród słodyczy krolowały walentynkowe lizaki w kształcie serca, a najlepszy zawodnik otrzymał nagrodę finansową. Antonina Kuźniar, Kateryna Kubatko i Oliwia Cholewa zasłużenie zostały nagrodzone jako najlepsze zawodniczki turnieju.

Mali tancerze czuli się jak ryby w wodzie. Oczywiście ich występy chętnie nagrywano z pomocą telefonów. Sami też chętnie pozowali do pamiatkowych zdjęć, które następnie można było nabyć. Niczym gwiazdy z ekranu, stały przy fotograficznej ściance.

Organizatorami turnieju byli Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie wraz Lady Fitness, w partnerstwie z Powiatem Myślenickim.

Kolejna edycja tego typu turnieju – walka o Diamentowy Medal już w czerwcu. Zapraszamy!

RELACJA Z TURNIEJU DOSTĘPNA JEST NA FILMIE TUTAJ. 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content