Laboratorium dopalaczy i narkotyków zlikwidowane

Cytując DziennikPolski24.pl w Jaroszówce koło Gdowa produkowano środki psychotropowe na dużą skalę. „Chemicy” trafili do aresztu. Linia produkcyjna „laboratorium” – mieszczącego się w budynku gospodarczym – umożliwiała wytwarzanie narkotyków i dopalaczy.

Policjanci zabezpieczyli w nielegalnej fabryce kilkanaście litrów mieszaniny mefedronu oraz kilkanaście kilogramów gotowej, skrystalizowanej substancji – prawdopodobnie dopalaczy, a także amfetaminę i 15 kg suszu konopi indyjskich. Znaleziono też kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczami i zawiesinami. Przekazano je do szczegółowych badań fizykochemicznych w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Część znajdujących się w „laboratorium” substancji i odczynników chemicznych stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Niebezpieczne substancje, m.in. paleta z bromem trafiły do specjalistycznego zabezpieczenia – podają małopolscy policjanci.

Narkotykowy biznes w Jaroszówce został zlikwidowany dzięki działaniom wielu służb: Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, policjantów z Nowego Targu i Nowego Sącza, Centralnego Biura Śledczego Policji i Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej. Pomagali także strażacy z jednostki ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie. Dwaj „chemicy” – w wieku 28 i 37 lat, jeden z nich jest obywatelem Armenii – zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń znaleziono m.in. także: ok. 30 tys. zł, wagi elektroniczne, telefony komórkowe, a także zapiski związane z produkcją narkotyków i dopalaczy. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani, usłyszeli zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych; decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

tekst: Jolanta Białek

[Not a valid template]

źródło: dziennikpolski24.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie małopolskiej policji:

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/duze-nielegalne-laboratorium-dopalaczy-i-narkotykow-zlikwidowane

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content