Która wieś zrobiła najciekawszy przydrożny witacz?

 

Do konkursu na „Najciekawszy dożynkowy witacz przydrożny” stanęło 13 miejscowości z terenu naszej gminy. Wszyscy biorący udział w rywalizacji mieli za zadanie przygotować konstrukcję nawiązującą do tradycji i historii ich miejscowości. Preferowane były witacze stworzone głównie ze słomy i innych naturalnych materiałów dostępnych w porze żniw.

Czarownica siedząca na krześle, 3-metrowa gospodyni częstująca jabłkami, blisko 4 metrowa para trzymająca się za ręce, gospodarz jadący ze zbożem na wozie ciągniętym przez konie czy wojownicy tatarscy – to tylko niektóre z propozycji, przygotowanych przez mieszkańców.

Oceną zgłoszeń zajmowało się jury w składzie: sekretarz Urzędu Gminy Józef Zając, Edyta Trojańska-Urbanik, Anna Suchoń, Zofia i Andrzej Tylkowie oraz Barbara Rotter-Stankiewicz. Witacze, którą stoją przy drogach dojazdowych do miejscowości bardzo często zachęcają przejeżdżających samochodem do tego, aby się zatrzymać oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Konkurs, którego organizatorem jest Gmina Gdów odbył się po raz pierwszy i zaktywizował mieszkańców poszczególnych wsi do wspólnej pracy. Od niektórych mogliśmy usłyszeć, że już dziś mają pomysł na przyszłoroczne kompozycje.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Stryszowa
II miejsce – Winiary
III miejsce – Niegowić
IV miejsce – Krakuszowice
V miejsce (ex aeqo) – Kunice i Zagórzany
Wyróżnienia: Fałkowice, Hucisko, Książnice, Pierzchów, Wieniec, Zborczyce, Zręczyce

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 września podczas Pikniku Zdrowia i Aktywności.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content