Królik pod drożdżową pierzynką KGW Pierzchów na wojewódzkim etapie Bitwy Regionów

Królik pod drożdżową pierzynką przygotowany przez panie z KGW Pierzchów był daniem konkursowym przygotowanym na etap wojewódzki konkursu Bitwa Regionów, który odbył się w minioną niedzielę 20 listopada 2022 r. w Karniowicach. W rywalizacji konkursowej paniom towarzyszył starosta wielicki Adam Kociołek, sekretarz gminy Gdów Bożena Malarczyk oraz sołtys Pierzchowa Józef Kostuch. Z kubkiem zimowej herbaty w ręku serwowanej przez panie, uczestnicy wydarzenia chętnie oglądali film przygotowany przez koło, ukazujący historię koła, działania, jakie podejmuje oraz zaproszenie do odwiedzenia gminy i powiatu. 

Zimno, śnieżnie a nasz królik pod drożdżową pierzynką (przygotowany osobiście przez naszą super Przewodniczącą kol. Renatę Mętel) w towarzystwie zimowej herbaty zaprezentowali się podczas Półfinału konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w województwie. Najlepsze 16 kół gospodyń wiejskich z małopolski rywalizowało w niedzielę 20 listopada 2022 r. w Karniowicach o możliwość reprezentowania naszego województwa podczas Finału krajowego konkursu „Bitwa Regionów”. Razem z nami w Wydarzeniu brał udział starosta Powiat Wielicki @Adam Kociołek oraz sekretarz Gmina Gdów Bożena Malarczyk. Szczególnie kibicował nam nasz niezastąpiony od prawie 40 lat sołtys Pierzchów – Mieszkańcy, Wieś Józef Kostuch, który jest oczywiście także członkiem naszego koła. Serdecznie dziękujemy gminie Gdów za zapewnienie transportu na konkurs. Miło było spotkać Koleżanki zza Raby z KGW Sobolów ( KGW Sobolowianki ) . Nasze serca skradł Maszkowiacy Zespół. Tylko dla nich nie ma panny, o rany… Brawo Panowie! Sami zobaczcie: https://www.facebook.com/KGWPierzchow/videos/1212039916328290 Niestety nie udało nam się wygrać ? , ale po raz kolejny przekonałyśmy się, że Polska smakuje najlepiej i warto nadal podejmować kolejne działania w ramach naszego koła gospodyń wiejskich. Oczywiście, jak zawsze, wszystkich zaprosiliśmy do Pierzchowa, w którym urodził się generał Jan Henryk Dąbrowski, do naszego KGW Pierzchów, do odwiedzenia naszej gminy Gdów i całego powiatu wielickiego. Gdzie nas można spotkać w najbliższym czasie? Jak w każdy czwartek zapraszamy do naszej biblioteczki na pyszną kawę, przy której doradzimy w wyborze książki, porozmawiamy na każdy temat i wspólnie zaplanujemy dalsze działania. Bądźcie zdrowi i jedzcie tylko zdrowe! Do zobaczenia!
– podsumowały niedzielny konkurs panie z KGW na profilu koła na Facebooku. 
 
Konkurs „Bitwa Regionów” zorganizował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Małopolski Oddział Regionalny ARiMR i OR Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbył się w Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach . Bitwę oraz późniejszy panel dyskusyjny prowadziła Weronika Marczuk, a Gościem konkursu był Senator RP Andrzej Pająk. Jak stwierdziły Panie z KGW poziom półfinału był bardzo wyrównany. Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:
 
Miejsce 1: Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie za knedle ze śliwkami.
Miejsce 2: Koło Gospodyń Wiejskich w Smoniowicach za potrawę „Kokota drobiowa z musem jabłkowo – żurawinowym i smażoną kaszą gryczaną”.
Miejsce 3 – Koło Gospodyń Wiejskich Tymbark za potrawę „Tymbarskie gołąbki z ziemniakami pod leśną pierzynką”.
Wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń w Skawie za potrawę „Opalany bób w towarzystwie pieczonego buraczka na moskolu, otulony bordowym szalem i okraszony sosem bryndzowym”. 

 

Serdecznie gratulujemy Paniom z KGW Pierzchów godnego zaprezentowania koła, gminy i powiatu podczas etapu wojewódzkiego konkursu. Życzymy powodzenia w dalszej działalności koła na rzecz kultywowania tradycji i promowania naszej małej ojczyzny!

 

Więcej na temat przebiegu konkursu można przeczytać na stronie KGW Pierzchów: https://www.facebook.com/KGWPierzchow

 
Foto: KGW Pierzchów: https://www.facebook.com/KGWPierzchow
Źródło: KGW Pierzchów: https://www.facebook.com/KGWPierzchow

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content