Konkursy ekologiczne rozstrzygnięte

Należy dbać o nasze środowisko i uczyć takiej postawy dzieci od najmłodszych lat. Jedną z form przekazywania wiedzy na ten temat są konkursy, dzięki którym młode pokolenie uczy się, że nie należy marnować wody, a zużyte baterie i niepotrzebną makulaturę należy gromadzić, a potem przekazywać we właściwe miejsca.

„Nie lej wody… niepotrzebnie” – to nazwa konkursu plastycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Niegowici, którego zadaniem było zilustrowanie pomysłów na oszczędzanie wody. W ocenie jury, w skład którego weszli Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Danuta Chwastek oraz instruktor plastyki Centrum Kultury w Gdowie Anna Suchoń, najlepszą pracę wykonała Kinga Kozdroń z klasy IIIa, zajmując pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęli Jan Długosz z I klasy oraz Wiktoria Sutor z IIIb . Wyróżniono pracę Bartka P. z kasy I. Na uczestników czekały nagrody, min. wejściówki do placu zabaw i kawiarni dziecięcej w Gdowie oraz bony podarunkowe do wykorzystania w kawiarnio-cukierni.

O tym, że baterii nie należy wyrzucać do kosza najlepiej wiedzą uczniowie szkół w Książnicach, Winiarach i Niegowici, którzy zebrali najwięcej kilogramów baterii w swoich kategoriach. Uczniowie z Książnic (w kategorii szkół liczących do 100 uczniów) zostali wyróżnienie za zebranie 120,896 kg baterii, Szkoły w Winiarach (biorącej udział w kategorii od 101 do 200 uczniów) – 175,084 kg. W kategorii szkoły podstawowe powyżej 200 uczniów, za zebranie 390,300 kg baterii, wyróżniono Szkołę Podstawową w Niegowici.

3860 kg makulatury dostarczonej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gdowie – to z kolei efekt konkursu „Zbieramy Makulaturę”, w którym wyróżniono Szkołę Podstawową w Wiatowicach i Przedszkole Samorządowe w Gdowie, za zebranie odpowiednio 300 i 900 kg makulatury. Organizatorami tych konkursów, w ramach modernizacji PSZOK-a,  był Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów, a nagrody wręczył Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak.

W następnym roku szkolnym są zaplanowane lekcje na temat ekologii oraz wycieczki do PSZOK i do oczyszczalni ścieków w Gdowie

– czytamy na stronie Gminy Gdów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a wszystkim uczestnikom życzymy, by w swoich codziennych czynnościach zawsze mieli na uwadze dobro naszego środowiska.

Foto: Gmina Gdów. 

Źródło: Gmina Gdów. 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content