Konkurs: Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa 2021 “Betlejem Polskie” według Lucjana Rydla

Centrum Kultury w Gdowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa 2021 “Betlejem Polskie” według Lucjana Rydla.

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych, uczestników zajęć w świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz do rodzin i uczestników indywidualnych z gminy Gdów.

Uczestnicy konkursu wykonują szopkę w kształcie bryły przestrzennej – maksymalnie do 1 m szerokości i wysokości . Ciężar szopki nie może przekraczać 10 kg!

Technikę i zestaw materiałów uczestnik wybiera samodzielnie. Inspiracją każdej szopki powinny być wydarzenia, postaci i klimat „Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla.

„Betlejem polskie” to widowisko jasełkowe Lucjana Rydla. Prapremiera spektaklu, która miała miejsce 28 grudnia 1904 roku we Lwowie, była wielkim wydarzeniem artystycznym i patriotycznym. Ukazało się drukiem w 1906 roku, nakładem oficyny Freidleina w Krakowie. Ilustrował je Włodzimierz Tetmajer.

Indywidualne i pomysłowe rozwiązania będą mile widziane. Figurki i inne elementy szopki wykonane samodzielnie zostaną ocenione wyżej. Szczególnie premiowane będą szopki wykonane własnoręcznie, bez elementów gotowych lub wykorzystujące elementy gotowe w sposób kreatywny.

Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną drukowanymi literami METRYCZKĘ (kartę zgłoszenia) , znajdującą się poniżej.

Prace należy składać w Centrum Kultury w Gdowie, ul. Krakowska 398 w dniach od 13 do 15 grudnia 2021 r., w godzinach 800 -20.00.

W przypadku braku możliwości przeprowadzenia konkursu w sposób stacjonarny, szopki oceniane będą online, o czym poinformujemy uczestników na stronie www.ck.gdow.pl

Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja nagrodzi trzy najlepsze prace oraz przyzna wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni w ferie zimowe na wycieczkę lub ciekawe warsztaty artystyczne.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w piątek  17 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w Centrum Kultury. Wydarzenie będzie połączone z prelekcja pani Anny Wilkońskiej zatytułowaną „Nie taka szopka straszna…”, występem zespołu „Mali Gdowianie” oraz przekazaniem Betlejemskiego Światełka pokoju przez Harcerzy z ZHP Marszowice.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

REGULAMIN KONKURSU NAJPIĘKNIEJSZA  SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content