Konkurs „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2017”

Jak informuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów do 10 lipca można zgłaszać kandydatów do konkursu na najlepszego sołtysa województwa małopolskiego AD 2017. Osiągnięcia inwestycyjne, współpraca z mieszkańcami, zaangażowanie w rozwój wsi to wszystko będzie brane pod uwagę przy klasyfikacji.

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wraz z Gminami, Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz innymi instytucjami, z którymi współpracują sołtysi, organizuje konkurs „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2017”.

Konkurs ten jest jedną z form docenienia pracy sołtysa, okazją do wskazania dobrych wzorców i okazją do spotkania się jednych z najbardziej zasłużonych osób na wsi.

W tym roku rozstrzygnięcie i wręczenie nagród będzie miało miejsce w gminie Zabierzów skąd pochodzi ubiegłoroczny Laureat konkursu Jan Szczepański. Uroczystości ogłoszenia wyników odbędą się w dniu 12 sierpnia 2018 r.

Wzorem lat wcześniejszych nagrody są bardzo atrakcyjne. Fundatorem nagród w wysokości 25 000 zł – I miejsc, 15 000 zł – II miejsce i 10 000 zł – III miejsce (w formie dotacji celowej) Gminie jest Województwo Małopolskie. Nagroda przyznawana jest dla Sołectwa, z którego pochodzi Laureat konkursu. Ponadto do wygrania jest szereg nagród ufundowanych przez ARMIR, WUP i  KRUS. 

Liczymy na zgłoszenie kandydatów z Państwa Gminy (termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 lipca br.) oraz na dofinansowanie konkursu, a w dniu jego rozstrzygnięcia – na osobisty udział wraz ze zgłoszonymi na konkurs sołtysami.

Regulamin i wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkursu dostępne na stronie: http://soltysi.tit.pl/?id=1152

Źródło: Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content