Konkurs „Błogosławieni Miłosierni 2020”

Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu „Błogosławieni Miłosierni 2020” adresowanego do podmiotów, których działalność związana jest z niesieniem pomocy osobom potrzebującym z obszaru archidiecezji.

Konkurs „Błogosławieni Miłosierni 2020” ma na celu promocję działalności charytatywnej oraz działań pomocowych podejmowanych na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. W naszej diecezji istnieje bardzo wiele instytucji oraz grup i społeczności, które każdego dnia wykonują tytaniczną pracę dla bliźniego. Działalność wielu z nich jest wprost nieoceniona i charakteryzuje je duża efektywność, zaangażowanie wolontariatu oraz innowacyjność w tworzeniu projektów. Delikatna materia działania, wynikająca z potrzeby wrażliwości i poszanowania prywatności beneficjentów powoduje, że punkty pomocowe bardzo często działają w ukryciu i nie afiszują się ze swymi projektami. Tym bardziej Archidiecezja Krakowska pragnie wyróżnić i nagrodzić zaangażowanie i ciężką pracę zwłaszcza Kół i Zespołów Charytatywnych wspierających swymi działaniami parafie wchodzące w skład Archidiecezji.

Zwycięzców wyłoni jury w pięcioosobowym składzie powołane przez Metropolitę Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uroczyste wręczenie Nagród odbędzie się na Gali „Błogosławieni Miłosierni 2020”, która odbędzie się 14 listopada 2020 r. w Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Nagrody o łącznej puli 100.000 zł, których fundatorem jest Fundacja Forum Ekonomiczne w Krynicy będą przyznawane w trzech kategoriach:

Młodzieżowe Koło Charytatywne,
Parafialny Zespół Charytatywny
Organizacja kościelna działająca na terenie Archidiecezji Krakowskiej na rzecz pomocy Potrzebującym

 Zgłoszenia można nadsyłać do 6 listopada. Szczegóły znajdują się tutaj.

źródło: diecezja.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content