Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce z nową siedzibą

Rozpoczęto „Hejnałem mariackim”, uroczyście wciągnięto na maszt flagę biało-czerwoną, odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, medalami odznaczono najbardziej zasłużonych strażaków. Tak dzisiaj przebiegały uroczystości, których głównym punktem było otwarcie i poświęcenie nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

W styczniu 2021 roku przekazano teren pod jej budowę, to była długo wyczekiwana inwestycja. Ku uciesze strażaków jej realizacja dobiegła końca przed planowanym terminem. Dziś mogą cieszyć się nowym miejscem, nowoczesnym i w pełni wyposażonym.

Nowy budynek położony jest przy ulicy Powstania Styczniowego. Nowa lokalizacja znajduje się poza centrum miasta. Jednostki, będą mogły znacznie szybciej dotrzeć na ratunek w inne części powiatu wielickiego. Będą mogły też szybciej docierać do zdarzeń drogowych.  Nowy budynek jest częścią większego kompleksu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Znajduje się w nim także nowa siedziba wielickiego Pogotowia Ratunkowego.

              

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content