Kolorowe i pachnące Bukiety Zielne Ziemi Gdowskiej

W sobotę, 15 sierpnia Centrum Kultury wraz z Gminą Gdów zorganizowało konkurs na Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej. Bukiety zgłaszane były w dwóch kategoriach: Bukiet tradycjny, który szykowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, oraz Bukiet Rodzinny przygotowany przez rodziny z terenu naszej gminy.

Tegoroczne bukiety konkursowe oceniało jury w składzie: Anna Suchoń- instruktor plastyki w CK, Mira Tatomir- florystka, Elżbieta Matuszyk- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie oraz Tomasz Miszczyk- Kierownik Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów. Członkowie jury oceniali m.in staranny dobór roślin, ilość wykorzystanych ziół i kwiatów oraz estetykę wykonania. Bukiety były piękne, niezwykle kolorowe i pachnące. Znalazły się w nich zarówno kwiaty i zioła, jak także owoce i kłosy zbóż.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Gdów i Centrum Kultury w Gdowie oraz sponsorów: Restaurację i Plażę Kuter Port, restaurację Szałas w Gdowie, stadninę koni Dom w Polach ze Zręczyc oraz Pana Józefa Wcisła właściciela firmy Dorbud i PSB Mrówka Niepołomice.

Wyniki obrad jury:

kategoria „Bukiet tradycyjny”

I nagroda KGW Wieniec

II nagroda – KGW Zagórzany,

III nagroda – KGW Książnice,

wyróżnienia: KGW Wiatowice,  KGW Bilczyce.

kategoria „Bukiet rodzinny”

I nagroda – rodzina państwa Proszek

II nagroda – rodzina państwa Jajkowicz

III nagroda – rodzina państwa Kus

Wyróżnienia otrzymały bukiety państwa: Pietruszka, Bujak, Tańcula i Zegarlińskich.

Partnerem wydarzenia była Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gdowie.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content