Kolejne warsztaty florystyczne w Centrum Kultury

Centrum Kultury w Gdowie zaprasza na kolejne warsztaty florystyczne. Na pierwszym spotkaniu, uczestnicy wykonywali „Flower boxy”, czyli kompozycje z żywych kwiatów, połączone z dekoracjami świątecznym. Duże zainteresowanie jakim cieszyły się warsztaty sprawiło, iż Centrum Kultury tym razem przygotowało propozycję dwóch spotkań.

Florystyczne Warsztaty Kreatywne odbędą się 23 kwietnia oraz 23 maja, w godz. od 17.00 do 19.00.

Na kwietniowym spotkaniu, uczestnicy wykonają wiszące ogrody. Kokedama to nowoczesna sztuka japońskiej uprawy roślin i kwiatów w domu. Popularność zawdzięcza niewielkim rozmiarom oraz ciekawemu wyglądowi. Kokedama to kula ziemi pokryta mchem z rosnącymi w środku roślinami, które nie tylko pełnią role dekoracyjną, ale też funkcjonalną. Powinny być dobrane tak, aby oczyszczać powietrze. Podczas warsztatów, uczestnicy nauczą się jak prawidłowo komponować dekoracje a także dowiedzą się jak powinno się dbać i nawadniać kompozycję, by rosła i cieszyła swoim wyglądem.

Kolejne warsztaty odbędą się w maju. Zbliżający się Dzień Mamy będzie głównym tematem tego spotkania. Uczestnicy przygotują kompozycje kwiatowe, które połączą ze słodkim upominkiem.  

Koszt udziału w warsztatach wynosi 20,00 zł. Dekoracje powstałe podczas kursu florystycznego uczestnicy zabierają ze sobą. Zajęcia prowadzone są w grupach. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Centrum Kultury lub pod nr tel: 12 251 43 67 lub 512 186 807.

Plakat A3 - Warsztaty

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content