Kolejne świetne występy przy stołach ping-pongowych młodych sportowców z naszej gminy

 

W ostatni weekend odbył się V Memoriał Marka Wróblewskiego, na którym w świetnej formie zaprezentowali się zawodnicy UKS Gryf Gdów. Dwaj bracia Tureccy przywieźli z zawodów złote medale: Jakub, startował w kategorii Żak, natomiast Kacper w kategorii Kadeci. Srebro w Młodzikach przypadło Mateuszowi Pajorskiemu.

Także wysokie miejsca miejsca czwarte,  tuż za podium, wywalczyli: Szymon Karwasiński (Kadeci) i  Tomasz Zimnicki (kategoria Open).  Artura Marchewka uplasował się na 7 pozycji w kategorii Weterani Młodsi.

Ponadto udział w turnieju wzięli: Rafał Marchewka, Dominik Karwasiński (kategoria młodzik), Julia Górecka (kategoria Kobiety – Open)

Ostatni weekend pracowity był także dla zawodników drugiego naszego klubu, UKS Rokicie Szczytniki.

8-osobowa grupa zawodników UKS Rokicie Szczytniki wzięła udział w V Ogólnopolskim Turnieju Świątecznym tenisa stołowego, który odbył się w Kraśniku. Na ten wyjazd udali się już w piątek, bo po drodze zaplanowane było wieczorne zwiedzanie Sandomierza. Wraz z przewodnikiem przez 2,5 godziny odbyli spacer po najciekawszych miejscach tego wspaniałego miasta znanego nie tylko z zabytków, ale przede wszystkim serialu „Ojciec Mateusz”.

 „Miasto i jego zabytki zrobiły na moich młodych zawodnikach wielkie wrażenie. Z dużą ciekawością słuchali opowieści przewodniczki i trafnie odpowiadali na jej pytania dotyczące ważnych wydarzeń historycznych. Największy podziw wzbudziły podziemia rynku, gdzie mogli zapoznać się nie tylko z historią miasta, ale i Polski” – opisał pierwszy dzień wyjazdu prezes W. Biernat.

W sobotę odbyły się eliminacje w 3 kategoriach (żacy, młodzicy, kadeci), z których tylko ósemka najlepszych zawodników dostawała się do gier niedzielnych o medale. Konkurencja była bardzo duża, bo na turniej przybyło aż 150 zawodników z 10 województw, a wśród nich czołowe zawodniczki i zawodnicy Polski. Zadanie przed młodymi zawodnikami ze Szczytnik było bardzo trudne, ale pokazali, że „wiara czyni cuda”. Do niedzielnych finałów dostali się Julia Gaj i Maciej Mardosz w kategorii żak/czka. Niewiele zabrakło Zuzi Mardosz i Krystianowi Gajowi, którzy zajęli odpowiedni 9 i 10 miejsce. Zuzia wygrała turniej pocieszenia pokazując, że niewiele brakuje jej do najlepszych. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach. W rozgrywanych w niedzielę finałach Maciej Mardosz ostatecznie zajmuje 4 miejsce, a Julia Gaj 8, co jest udanym zwieńczeniem roku 2020.

Tym turniejem zakończyliśmy udział w ogólnopolskich zawodach w tym roku. Teraz przyjdzie czas na podsumowania i analizy, które pozwolą na przygotowanie strategii na dalszą część sezonu. Teraz nastąpi krótka przerwa na odpoczynek, a przy stołach spotkamy się ponownie 4 stycznia 2021 roku” – podsumował prezes.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content