Kolejna pomoc dla Ukrainy dotarła do potrzebujących

Do Klasztoru Sióstr Felicjanek w Przemyślu trafiła już po raz drugi pomoc od mieszkańców gminy Gdów dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy.

Wracamy z drugiego wyjazdu w ramach akcji pomocy dla Ukrainy. Dzisiaj zawieźliśmy produkty żywnościowe dla dzieci, m.in. kaszki, zupki, mleko modyfikowane itd. Dzisiejsze dary dołączyły do tych, które przekazaliśmy we wtorek podczas pierwszego wyjazdu. Oprócz strażaków, którzy jak zawsze są gotowi do pomocy, do akcji włączyli się także uczniowie i nauczyciele, z gminnych szkół oraz pracownicy urzędu gminy w Gdowie. Całość udało się  załadować na dwa autobusy rejsowe, które wracały na Ukrainę. W okolicach Lwowa przekażą towar na ciężarówki, które dowiozą go do miejsca docelowego. Trudność całej akcji polegała na tym, że Ukrainy nie mogą opuszczać mężczyźni, w związku czym nie mogli przyjechać bezpośrednio do Przemyśla. Dzięki szybkiej i dobrej organizacji wielu osób, pomimo trudności, wszystko przebiegło sprawnie i pomoc wkrótce trafi do potrzebujących. Zmęczeni ale zadowoleni wracamy do Gdowa – relacjonuje Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak. 

Tym razem, na prośbę mieszkańców Perszotraweńska, pierwszy transport, który dotarł na miejsce 1 marca, uzupełniono o jedzenie dla małych dzieci. Dary zbierali pracownicy Centrum Kultury w Gdowie w hali sportowej, rzeczy można było dostarczyć także do sklepu MIKUŚ obuwie dziecięce  (ul. Torfowa 9 w Krakowie). W załadunku towarów pomogli między innymi strażacy ochotnicy wraz z Komendantem Gminnym OSP Tomaszem Srogą.  

Dziękujemy za ten kolejny piękny gest solidarności z mieszkańcami Ukrainy! 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content