Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtysi i Rolnicy walczą o głosy w plebiscycie „Mistrzowie Argo”

Kilka Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysów oraz rolników z ternu naszej gminy zostało nominowanych do nagrody w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Gazetę Krakowską” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Wyróżniające się Koła oraz osobistości (rolników i sołtysów) nominowali partnerzy i patroni akcji, organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie – jednego z najważniejszych wydarzeń w branży agro w Polsce. 

Prestiżowe tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu wojewódzkim, a następnie w ogólnopolskim finale. Na laureatów czekają dyplomy potwierdzające zdobycie tytułów, medale i statuetki oraz nagrody finansowe.

Wśród nominowanych do plebiscytu znalazły się: KGW Wiatowice, KGW Szczytniki, KGW, Stryszowa, KGW Podolany, KGW Nieznanowice, KGW Niewiarów, KGW Liplas, KGW Kunice, KGW Książnice, KGW Krakuszowice, KGW Klęczana, KGW Hucisko, KGW Gdów i KGW Bilczyce.

Plebiscyt Mistrzowie Agro 2020- Koła Gospodyń Wiejskich- powiat wielicki

W kategorii Sołtys Roku, z terenu naszej gminy, zgłoszono kandydatury: Władysława Kowalskiego (Książnice), Stanisława Koniecznego (Jaroszówka), Roberta Kasprzyka (Liplas), Krzysztofa Chyrca (Cichawa), Józefa Filipowskiego (Czyżów), Anny Osielczak (Niżowa) i Andrzeja Domagały (Fałkowice).

Plebiscyt Mistrzowie Agro- Sołtys Roku- powiat wielicki

W kategorii Rolnik Roku z terenu naszej gminy zgłoszono kandydatury: Jana Hodunia z Kunic i Krzysztofa Wojtasa z Niewiarowa.

Plebiscyt Mistrzowie Agro- Rolnik Roku- Region Krakowski

Głosowanie, które wyłoni laureatów rozpoczęło się w poniedziałek, 5 października. Wszystkie ważne informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem www.gazetakrakowska.pl/agro . Klikając na wybrane Koło/kandydata otrzymujemy informacje o możliwych sposobach głosowania: za pomocą SMS lub wykupując pakiety „klików”. 

Głosowanie będzie trwało do środy, 28 października do godz. 21:30.

 

źródło: Mistrzowie Argo, Polska Press

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content