Klaudia Dziedzic mistrzynią Polski!

Klaudia Dziedzic wróciła z Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci z dwoma złotymi medalami! Zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice, na co dzień trenująca w Gdowie, została mistrzynią Polski w konkurencji kata i kata drużynowe (w ekipie z Zofią Męcner i Marią Męcner). Zawody odbyły się 1 czerwca w Gdańsku.

W sumie karatecy AKT wywalczyli aż 40 medali! Młodzi zawodnicy przywieźli 14 złotych, 11 srebrnych i 15 brązowych krążków oraz 8 czwartych miejsc. To po raz kolejny najlepszy wynik spośród wszystkich klubów w kraju. A było z kim konkurować – w gdańskiej Ergo Arenie wystartowało bowiem blisko tysiąc zawodników z 64 klubów w Polsce.

To nie pierwszy sukces Klaudii. Zawodniczka, trenująca w Gdowie pod okiem senseia Bogusława Nowaka, z każdych zawodów wraca z medalami. Po raz kolejny, wraz z ekipą karateków AKT zdominowali większość podium tych najważniejszych krajowych zawodów. Nie ma klubu w Polsce, który osiągnąłby lepszy wynik.

Młodzi zawodnicy bezpośrednio do zawodów trenowali pod okiem Pawła Janusza i Michała Janusza z niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego. Zdaniem trenerów, mimo bardzo dobrego wyniku, jest jeszcze kilka elementów, nad którymi muszą popracować.

Poziom zawodów wśród dzieci z roku na rok jest coraz wyższy. Nasi zawodnicy ciężko trenowali i udowodnili, że są wśród dzieci w ścisłej czołówce w Polsce. Należą się im gratulacje i brawa za wysiłek, który włożyli w przygotowania – skomentował Michał Janusz. Jestem dumny z naszych najmłodszych karateków, którzy pokazali charakter i prawdziwego ducha walki, w enbu wygrywali z rywalami o dwa lata starszymi – dodaje.

Młodzi zawodnicy na ten sukces ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie. Trenowali od poniedziałku do niedzieli, po kilka godzin dziennie i za to należą im się duże brawa. Dziękujemy także rodzicom, którzy poświęcili swój czas na dowożenie dzieci na treningi.

Gratulujemy!

 

źródło: Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content