Kim jest kandydatka z Podolan na Pierwszą Damę?

Mija tydzień od przemówienia Pani Pauliny Kosiniak-Kamysz na konwencji wyborczej swojego męża. Poznajmy bliżej kandydatkę na Pierwszą Damę, która pochodzi z Podolan, i jest w naszej gminie częstym gościem.

Paulina Kosiniak – Kamysz

To jej imię i nazwisko w ostatnich dniach odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Mówią o niej regionalne i ogólnopolskie media, a wszystko to za sprawą  wystąpienia na konwencji wyborczej swojego męża – Władysława Kosiniaka – Kamysza (kandydata na Prezydenta RP).

Kim jest Paulina Kosiniak -Kamysz?

Paulina Kosiniak -Kamysz to mieszkanka naszych Podolan. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Studiowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest ortodontką w jednej warszawskich klinik. Często angażuje się w akcje charytatywne.  Od dziecka zaangażowana w pomoc podopiecznym Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Wspólnie z innymi organizowała festyny integracyjne tzw. „Promyki Nadziei” na gdowskim Zarabiu, z których następnie zrodziły się w podolańskie Festiwale Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbywające się co roku w czerwcu. Jest również wolontariuszką Fundacji Wiewiórki Julii, która zapewnia opiekę stomatologiczną chorym dzieciom. Wraz z fundacją kilka razy odwiedziła Gminę Gdów. W 2013 roku wspólnie z innymi dentystami-wolontariuszami wykonała przeglądy stomatologiczne, którymi objęto ponad  550 uczniów z naszych szkół. Rodzice uczniów objętych badaniami otrzymali kartę z opisem stanu zdrowia uzębienia oraz rekomendacjami i zaleceniami stomatologicznymi. W kolejnych latach angażowała się też w nasze Pikniki Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Sprawdzała stan uzębienia najmłodszych, udzielała porad w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby i jak dbać o higienę jamy ustanej. Ponadto, w ramach aktywności w Fundacji Wiewiórki Julii kilka razy do roku latała do Armenii, by w Erywaniu leczyć niepełnosprawne dzieci z domu dziecka. Opiekowała się też podopiecznymi Kliniki Budzik powołanej przez Fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

 

Szczera, przebojowa i obdarzona naturalną swobodą

Przemawiając na sobotniej konwencji w podrzeszowskiej Jasionce pokazała, że na scenie czuje się bardzo swobodnie. Niektórzy żartują, że skradła show swojemu mężowi. ” Przed Wami mój mąż, mój Prezydent. Chodź tygrysie, scena jest twoja” – tak zapowiedziała wystąpienie swojego męża.

Paulina Kosiniak-Kamysz i jej pomysł na bycie pierwszą damą

Paulina Kosiniak-Kamysz dość wyraźnie określiła swoją rolę w kampanii męża. Wystąpiła podczas konwencji w Jasionce, na której zadeklarowała, że jako pierwsza dama nie będzie „milcząca”. Nie będę żoną, która milczy, nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu i tylko statystuje swojemu mężowi. Przeciwnie. Będę krzyczeć, będę przypominać o nas: o kobietach, o słabszych, niepełnosprawnych, o wartościach, które są dla nas najważniejsze – oświadczyła. – Nie dam się zamknąć pod kryształowym żyrandolem – mówiła.

Przedstawiła też program, jaki chciałaby zrealizować jako żona prezydenta. Mówiła, że jako stomatolog – chciałaby wspólnie z ekspertami stworzyć narodowy program zdrowia „przywracający zdrowy uśmiech każdemu dziecku w Polsce”. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by gabinet dentystyczny, ale też lekarski, przystosowany również do leczenia dzieci niepełnosprawnych powstał w każdej gminie – zadeklarowała. – Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby nasze dzieci bały się uśmiechać tylko dlatego, że ich rodziców nie stać na leczenie zębów – podkreśliła Kosiniak-Kamysz.

Zapowiedziała powołanie fundacji, która uzupełniałaby przez społeczne zbiórki środki brakujące na leczenie dzieci. Oświadczyła również, że „chce być ambasadorką walki ze smogiem”. – Wiem, że rząd ma plan, strategię, ale efektów nie widać – krytykowała. Zapowiedziała powołanie przy pierwszej damie „społecznej agendy antysmogowej”, składającej się z ekspertów i działającej ponad politycznymi podziałami. Żona lidera PSL zadeklarowała też powołanie „okrągłego stołu młodych”, na którego spotkania zapraszani byliby studenci i maturzyści, by rozmawiać o problemach ludzi młodych.

Wystąpienie Pani Pauliny jest szeroko komentowane w mediach zarówno w ogólnopolskich jak i lokalnych, m.in. tu znajdziesz więcej informacji na temat wystąpienia kandydatki na Pierwszą Damę: youtube-przemówienie; Profil na FB Pauliny Kosiniak-Kamysz, Interia, Wirtualna Polska, Onet, Fakt, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Gazeta.pl, radioZet, rmf.fm

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content