Kierunek: Roztocze- polecają Justyna i Adam

Dziś na kilkudniowy wypad na Roztocze zapraszają Justyna i Adam. Sami nie dawno wrócili, gdzie byli z roczną córeczką i psem. 

Justyna: Roztocze to miejsce na ziemi, które jeszcze nie jest do końca odkryte na mapach Polski. Jest fascynujące pod względem przyrody. Wszędzie otacza nas piękny gęsty las, przez który poprowadzone są liczne ścieżki rowerowe.

Adam: Tak, to piękna i stosunkowo szeroka kraina, która ukazuje to co najpiękniejsze w lasach i okolicznych borach – cisza i spokój. Roztocze to istny rowerowy raj, zarówno dla początkujących jak i bardziej wymagających amatorów dwóch kółek. Trasy rowerowe są bardzo dobrze opisane, w 80% są wyasfaltowane.

Justyna: Trasy nie są wymagające, większość z nich jest płaska, asfaltowa bądź utwardzona. Warto wspomnieć, że przez Roztocze przebiega część ogólnopolskiej trasy Green Velo. Zachęcam do zapoznania się z tą stroną tych którzy planują wyjazd z rowerami (greenvelo.pl). Roztocze to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, nawet tak małymi jak nasza córka, która podczas pobytu miała zaledwie rok. Nasza pociecha zwiedzała Roztocze z fotelika zamontowanego na rowerze swojego taty, bądź z nosidełka. Roztocze jest przyjazne także dla naszych czworonogów. Nasz pies towarzyszył nam we wszystkich wycieczkach zarówno rowerowych jak i pieszych. Wszędzie był bardzo miło odbierany.

Adam: Będąc w Dolinie Roztocza obowiązkowo trzeba zobaczyć sławne Szumy na rzece Tanew. Dojazd bardzo dobry z płatnym parkingiem – 6 zł za cały dzień, nikogo nie odstrasza. Malownicza ścieżka wzdłuż rzeki ukazuje piękno całej doliny. Ścieżka raczej przewidziana dla turystów pieszych niż rowerowych, ale i z tym środkiem transportu trasa jest do pokonania. W okolicy jest kilka ładnych ścieżek pieszych prowadzących do tutejszych wodospadów i mniejszych rzek, np. Losiniec. Wypad na szumy to wspaniała atrakcja turystyczna dla całej rodziny niezależnie od wieku. W Suścu – miejscowości gdzie owe szumy się znajdują, można również wejść na wieżę widokową, z której rozciąga się panorama na okoliczne lasy. Miejsce z możliwością grillowana i zrobienia ogniska, i co fajnie,bezpłatnie. W samym Suścu mamy dużo ośrodków wypoczynkowych na każdą kieszeń, jeden z nich zlokalizowany jest w środku lasu dzięki czemu obcowanie z naturą jest na wyciągniecie reki. Kolejnym punktem na mapie wartą zobaczenia jest Józefów – rowerowe serce Roztocza. To tutaj rozpoczyna się większość wycieczek jednośladami. Masz problem ze sprzętem? To nic, co krok znajdziesz  serwis rowerowy, a w dniach wolnych od pracy zajrzyj na pobliską stacje benzynowa gdzie pracownicy są wykwalifikowani i pomogą Ci z każdym defektem. Będąc w Józefowie nie zapomnij zobaczyć wciąż działającego kamieniołomu, obok którego została zbudowana wieża widokowa. To z niej można zobaczyć fantastyczną panoramę Józefowa i okolic. Niestety wejście z psem kategorycznie zabronione. Wejście na wieże i do kamieniołomu jest bezpłatne.

Obok Józefowa warto odwiedzić Górecko Kościelne z pięknym Modrzewiowym kościołem, bogato zdobionym w środku. Górecko zaprasza też do kapliczki na wodzie, przy alei prastarych dębów. Niektóre mają nawet kilkaset lat! W kapliczce uwaga na nietoperze!!!

Justyna: Dodam, że warto zwiedzić także Zwierzyniec i piękny malowniczy Zamość. Roztocze to idealne miejsce dla ludzi, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Oczywiście górują ścieżki rowerowe oraz piesze, ale można także skorzystać ze spływów kajakowych, dostępne są również trasy na nording walking czy trasy do jazdy konnej. 

 

W miejscowościach turystycznych można spędzić czas nad wodą, gdzie przy zalewach porobione są piękne piaszczyste plaże, czego dobrym przykładem są Stawy Echo w Zwierzyńcu czy zalew w Majdanie Sopockim. Raj dla dzieci

Adam: Jednak, jeśli masz ze sobą czworonoga to musisz uważać, bo nad zalewem jest zakaz jego kąpieli. Co innego sąsiadujący staw ? tam może śmiało popływać. 

Adam i Justyna: Zdecydowanie polecamy!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content