Kiermasz Wielkanocny pełen smaków

Do Świąt Wielkanocnych pozostał już tylko około tydzień. Nie dziwi więc fakt, że podczas dzisiejszego Kiermaszu Wielkanocnego w Gdowie mieszkańcy już od wczesnych godzin porannych, mimo kapryśnej pogody, zaopatrywali się w stoiskach ustawionych na placu przed Urzędem Gminy.

Od godziny 7:30 z wielką chęcią kupowali chleby wiejskie, pyszne ciasta i ciasteczka, jajka, serwatkę, zakwas na żurek, wyroby wiejskie. Można było zaopatrzyć się również w śledziki, buraczki, chrzan, serwatkę oraz zakwas. Swoje tradycyjne produkty prezentowały panie z wielu Kół Gospodyń Wiejskich oraz wystawcy z Targowiska „Mój Rynek w Gdowie”, a w miody i inne produkty pszczele można było się zaopatrzyć na stoisku Koła Pszczelarzy z Gdowa. Równie dużą uwagę przyciągnęły świąteczne artykuły i stroiki ręcznej roboty, które przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz upominki Artystów z grupy Gdów – Art. Mieszkańcy nie tylko zaopatrywali się w pyszne produkty na stół wielkanocny, ale także dzielili się tym, co już zakupili z potrzebującymi. Chętnie wkładali do  „Lodówki pełnej życzeń” artykuły o długim terminie ważności, aby umilić Święta osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Przekazywali tez dary do stoiska Fundacji MK 12.31. 

Kiermasz miał także ukraiński akcent, bowiem można było nabyć pierogi, specjalnie przygotowane dla naszych mieszkańców przez ukraińskie Gospodynie. Niezmiennym powodzeniem cieszyła się oczywiście świąteczna Chrzanówka, którą osobiście częstował Gospodarz Gminy Gdów – Zbigniew Wojas z pomocą Zastępcy Grzegorza Piętaka. 

 Foto: Mój Gdów.

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content