Kiermasz dla Oliwki

W dniu 25 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zręczycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca połączona z kiermaszem charytatywnym na rzecz Oliwki – chorej uczennicy klasy VII.

Pomysł przedsięwzięcia narodził się spontanicznie, a cała społeczność szkolna aktywnie odpowiedziała na zaproszenie do działania. Rodzice upiekli placki i przygotowali stoisko ze słodkościami, a uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczny oraz różne „cudeńka” na kiermasz: kolorowe kwiaty i wazoniki, ozdoby z masy solnej, mydełka, poduszki i wiele innych pomysłowych drobiazgów. Oferta obejmowała również ‘wesołe skarpety’ podarowane przez jednego z rodziców oraz bransoletki i pierniczki upieczone przez byłą uczennicę.

Na tę wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni rodzice wszystkich uczniów naszej szkoły.

Wszyscy obecni w tym dniu w szkole – dorośli i dzieci – bardzo chętnie robili zakupy na kiermaszu, a każdy wspierający akcję otrzymywał czerwoną naklejkę w kształcie serduszka z napisem „Wspólny Cel”.

Nasze przedsięwzięcie wsparł także Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który przybył na uroczystość i złożył życzenia rodzicom oraz dokonał zakupów na kiermaszu.

Program artystyczny uroczystości tradycyjnie przygotowały dzieci z klas 0 – III, a dołączyli do nich uczniowie z klas IV – VII, którzy zaprezentowali życzenia i trzy piosenki w języku angielskim oraz jedną w języku niemieckim. Wystąpił również z tańcem i śpiewem, w częściowo nowym składzie, zespół „Małe Zręczyce.

Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję.

Zebrane pieniądze zostały przekazane Rodzicom Oliwki.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Zręczycach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content