KGW Pierzchów zwycięzcą powiatowego etapu Bitwy Regionów

Królik pod pierzynką – to nazwa dania, przygotowanego przez panie z KGW Pierzchów, dzięki któremu wygrały etap powiatowy konkursu kulinarnego o nazwie „Bitwa Regionów”. Rywalizacja odbyła się w ramach Letniego Festiwalu Smaków w Wieliczce obok tężni solankowej 26 czerwca 2022 r. Konkursowi towarzyszył także II Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich. 

Cieszymy się, że nasz królik pod drożdżową pierzynką oraz słodko – słony deser przypadł do gustu szanownemu jury. Łącznie udało się wygrać 2000 zł (za I miejsce w Bitwie i III miejsce w konkursie na deser). Oprócz tego otrzymałyśmy min. nagrody rzeczowe, wejściówki do kopalni soli w Wieliczce, zniżkę na zakupy w sklepie Chomik oraz inne upominki). Za wszystkie nagrody serdecznie dziękujemy. Wygrana w siódmej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” na etapie powiatowym stanowi kwalifikację do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Trzymajcie kciuki!

– piszą panie z KGW na swoim profilu na Facebooku.

Na swoim stoisku oprócz potraw konkursowych, panie serwowały także chlebuś ze smalcem, ciasta oraz orzeźwiającą lemoniadę i domowe soki. Letni Festiwal Smaków był także okazją do spotkania znanego prezentera telewizyjnego pana Macieja Kurzajewskiego, który prowadził imprezę oraz osobiście doglądał stoisk pań z KGW. Dzieciom zapewne najbardziej przypadły do gustu bezpłatne dmuchańce i wata cukrowa. Podczas Festiwalu można było zobaczyć wystawę samochodów, pokazy strażackie i policyjne a przede wszystkim skosztować oraz nabyć wiele pysznych smakowitości ze stoisk pań z KGW. Oprócz KGW Pierzchów z naszej gminy w wydarzeniu brało udział także KGW Czyżów, które w konkursie na przyśpiewkę – zdobyło II miejsce. 

Drugie miejsce w Bitwie Regionów zajęło KGW Podłęże za pierogi z sarniną, a trzecie KGW Chorągwica za łazanki chorągwickie. Łącznie w konkursie brało udział 6 kół gospodyń. Konkurs na Najsmaczniejszy deser słodko-słony wygrały z kolei Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Byszycach, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Zabierzowskiej. Nagrody wręczyli Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka,  starosta wielicki Adam Kociołek oraz wicestarosta Henryk Gawor.

Więcej zdjęć można znaleźć na profilu KGW Pierzchów na FB TUTAJ.  

Relację video z wydarzenia można zobaczyć w „Kronice” TUTAJ oraz na stronie powiatu TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy paniom wygranej w konkursie! Życzymy powodzenia w dalszym etapie rywalizacji, który planowany jest po wakacjach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: KGW Pierzchów.

Foto: KGW Pierzchów, Powiat Wielicki.  

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content